Przejdź do treści

Seniorzy: Skuteczna druga połowa i trzy punkty dla Raby!

W 10. kolejce Klasy Okręgowej do Dobczyc zawitał zespół Zrywu Szarów. Choć biało-niebiescy długo nie mogli trafić do siatki, ostatecznie to oni po końcowym gwizdku sędziego mogli dopisać do swojego rachunku 3 punkty.

W pierwszych 45 minutach biało-niebiescy mieli optyczną przewagę nad rywalami lecz nie zdołali przełożyć tego na wynik. A okazji ku temu było kilka. Rezultat zawodów otworzyć mógł Chramiec jednak tu na przeszkodzie stanął Kucharczyk, a chwilę później strzału głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego nie udało się zamienić na bramkę Kacprowi Dudzie.


Tak więc po gwizdku kończącym zmagania w pierwszej części tego spotkania na tablicy wyników przy obu drużynach widniała cyfra “zero”. Zmieniło się to dopiero w 63 minucie. Konrad Kabaja zagrał górną piłkę do Arkadiusza Dudka, który w pierwszym kontakcie “zgrał” ją do ustawionego na 18 metrze Michała Zborowskiego.

Ostatni z wymienionej trójki uderzył na bramkę, a piłka – ocierając się jeszcze o plecy próbującego interweniować Krokosza – wpadła do bramki. Duet Kabaja-Dudek główną rolę odegrał również przy drugim trafieniu. Kapitan graczy z nad Raby “rozrzucił” piłkę do boku, gdzie Dudek fantastycznym przyjęciem minął Mętela. Następnie “położył” golkipera rywali i dopełnił formalności trafiając do pustej bramki.

W kolejnych minutach drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną za faul obejrzał Kaciczak. Pięć minut później wynik meczu ustalił Arkadiusz Dudek, który pokonał Kucharczyka po podaniu od Kacpra Dudy.

Za tydzień podopieczni trenera Grzegorza Turczy udadzą się do Wrząsowic, gdzie w sobotę o godzinie 15:00 zmierzą się z miejscową Zielonką.

Klasa Okręgowa gr. Kraków III, 14.10.2023
Raba Dobczyce – Zryw Szarów 3:0 (0:0)
M. Zborowski 63′, Dudek 68′, 83′

Sędziował: Mateusz Czerwień (KS Kraków)
Żółte kartki: Kabaja, Ładyga – Kaciczak x2, Rakoczy, Mętel
Czerwona kartka: Kaciczak 78′ (za dwie żółte)
Widzów: 200

Raba: Grandys – R.Zborowski, Ł.Ziemianin, Hyży, Wałek (88′ Czarnota), Ładyga (85′ K. Zborowski), Kabaja, Dudek, M.Zborowski, Chramiec (75′ Stasiak), Duda.
Zryw: Kucharczyk – Górski, Burda (46′ Pieprzyca), Ropek, Krokosz, Kurkiewicz (75′ Piwosz), Kudelski (85′ Hus), Mętel (85′ Sławęta), Kubiński (75′ Krokhmalyuk), Kaciczak, Rakoczy (60′ Małek).