Przejdź do treści

Seniorzy: Sparingowa inauguracja na Prądniczance

W sobotę z samego rana biało-niebiescy zameldowali się na stadionie krakowskiej Prądniczanki gdzie rozegrali pierwszy tej zimy mecz kontrolny.

Miejscowi szybko, bo już w 5 minucie wykorzystali błąd defensora podopiecznych trenera Grzegorza Turczy i objęli prowadzenie. Nieco ponad pół godziny gry później po dwóch szybkich bramkach na tablicy wyników widniał już rezultat 0:3.

Po przerwie miejscowi trafili do siatki jeszcze tylko raz, a biało-niebiescy pokonali golkipera Prądniczanki po celnym strzale Szczepana Hyżego. Gracze z Dobczyc jeszcze kilkukrotnie zagrozili bramce rywali po groźnych próbach Ładygi, Ptaka czy też Wałka lecz niestety zabrakło szczęścia i w żadnym z tych przypadków futbolówka nie wpadła do siatki.

Mecz sparingowy nr 1, 28.01.2023
Prądniczanka Kraków – Raba Dobczyce 4:1 (3:0)
5′, 32′, 33′, 65′ – Hyży 75′

Sędziowali: Piotr Koźmiński oraz Paweł Sikora (KS Kraków)

Raba: Grandys – R. Zborowski, Ł. Ziemianin, Krawczyk, Wałek, M. Ziemianin, Kabaja, Ładyga, Batko, Ptak, Hyży
W drugiej połowie zagrali: Kubiński, W. Piwowarczyk, Stasiak