Przejdź do treści

SENIORZY: Sparingowe boje wieczorową porą

Start piłkarskiej wiosny już lada moment. Nasza drużyna, która przypomnijmy prowadzi w ligowej tabeli po rundzie jesiennej, przygotowuje się do rundy rewanżowej. W ostatnich dniach podopieczni trenera Grzegorza Turczy rozegrali dwa mecze kontrolne z IV-ligowymi drużynami.

Wtorkowy wieczór biało-niebiescy spędzili w Słopnicach. Tam na sztucznej murawie miejscowego Sokoła, rywalem Raby był lider IV-ligi gr.wschodniej, Lubań Maniowy. Bardzo mocny kadrowo rywal, skutecznie wypunktował nasz team, który mimo iż fragmentami dotrzymywał kroku przeciwnikowi, to jednak nie był w stanie powstrzymać wszystkich ofensywnych zapędów Lubania.


Bramkę na 1:1 zdobył w pierwszej połowie Michał Ptak, natomiast po przerwie na listę strzelców wpisali się Kacper Duda (po asyście R.Zborowskiego) oraz Michał Zborowski – pewnie strzelając rzut karny.

Mecz sparingowy, 02.03.2021 – Słopnice
Lubań Maniowy – Raba Dobczyce 6:3 (4:1)

Mrówka x2, D.Duda, Pluta, Hagowski, Żółtek – Michał Ptak, Michał Zborowski, Kacper Duda

Lubań: J.Sikora – Bałos, Firek, Zawiślan – M.Sikora, Skórski, Sidorczuk, Pluta – Wilka, Mrówka, Duda oraz Żółtek, Augustyn, Szeliga Jandura, Hagowski.

Raba: Ruman – Ładyga, Kubiński, Krawczyk, Czarnota, M.Zborowski, R.Hyży, Dudek, Kabaja, Ptak, Sz.Hyży oraz R.Zborowski, Ł.Ziemianin, M.Ziemianin, Duda, Brytan, F.Kania, Brewczyński.

Piątkowy wieczór to zaś potyczka w Krakowie, na stadionie Prądniczanki, z ekipą Puszczy II Niepołomice. W boju z niepołomiczanami przytrafiło się sporo błędów w defensywie, co skrzętnie wykorzystali przeciwnicy, strzelając aż 4 gole w pierwszych 45 min. Po zmianie stron gola dla Raby wbił Szczepan Hyży.

W ostatnim test-meczu przed ligowym powrotem, Raba zmierzy się z Wieczystą II Kraków.

Mecz sparingowy, 05.03.2021 – Kraków
Puszcza II Niepołomice – Raba Dobczyce 5:1 (4:0)

gol: Szczepan Hyży

Raba: Ruman (Grandys) – Ładyga, Kubiński, Krawczyk, M.Ziemianin, Ptak, Kabaja, Piwowarczyk, Dudek, M.Zborowski, Sz.Hyży oraz Ł.Ziemianin, Czarnota, Brytan, R.Hyży, Duda, F.Kania, Brewczyński