Przejdź do treści

Seniorzy: Sparingowe, skuteczne strzelanie

Trzeci tego lata sparing przyniósł podopiecznym trenera Grzegorza Turczy premierowe zwycięstwo w nowym sezonie. W poniedziałkowy wieczór biało-niebiescy pokonali na własnym stadionie V-ligowy zespół Sokoła Słopnice.

Na otwarcie wyniku czekać było trzeba do 36 minuty. Wtedy strzałem z dystansu tuż przy słupku bramkarza zaskoczył rozgrywający świetny mecz Marcin Batko. Kolejna bramka padła już po zmianie stron, a jej autorem był Michał Zborowski.

Podrażnieni utratą drugiego gola gracze ze Słopnic ruszyli do odrabiania strat. Zrobili to na tyle skutecznie, że w niespełna minutę dwukrotnie zmusili do kapitulacji Grandysa i tym samym doprowadzili do remisu. Nie podcięło to jednak skrzydeł miejscowych, którzy na pół godziny przed końcem znów objęli prowadzenie.

Świetnym podaniem popisał się – wspomniany już wcześniej – Marcin Batko, który “obsłużył” Szczepan Hyżego. Kolejne trafienia to już sama końcówka tego spotkania. Do obu z nich w dużej mierze przyczynił się wprowadzony na boisko po przerwie, Jakub Stasiak, do którego to dwukrotnie należało ostatnie podanie przed zdobyciem bramki.

Popularny “Dżozi” najpierw dogrywał do znajdującego się w dobrej sytuacji Jakuba Szczepańskiego, a chwilę później wypracował sytuację na zdobycie ostatniego gola w tym spotkaniu Szczepanowi Hyżemu.

Teraz przed biało-niebieskimi ostatni sparing przed nowym sezonem rozgrywkowym. Już w najbliższy czwartek o g. 19:00 podopieczni trenera Grzegorza Turczy na własnym stadionie zmierzą się z V-ligowym Orkanem Szczyrzyc.

Mecz Sparingowy nr 3, 01.08.2022
Raba Dobczyce – Sokół Słopnice 5:2 (1:0)
Gole dla Raby: Batko 36′, M. Zborowski 50′, Hyży 63′, 90+1′, Szczepański 87′

Raba: Grandys (70′ Zbrożek) – R.Zborowski (46′ Piwowarczyk), Ł.Ziemianin (46′ Szczepański), Kania, Ładyga (65′ Wałek), Kabaja, Batko, M.Zborowski, Dudek, Ptak (58′ Stasiak), Hyży.