Przejdź do treści

Seniorzy: Sporo emocji w potyczce w Branicach

W sobotnie popołudnie pierwsza drużyna KS Raba mierzyła się w Branicach z tamtejszą drużyną Zjednoczonych Złomexu. Gospodarze przystępowali do meczu z kompletem zwycięstw, natomiast goście w ostatnich dwóch spotkaniach musieli uznać wyższość rywala.

W pierwszych 45 minutach stroną przeważającą byli biało-niebiescy, co w 22 minucie udokumentowali za sprawą Michała Zborowskiego, który pewnie wykonał rzut karny – podyktowany po tym jak w polu karnym faulowany był Szczepan Hyży.

W drugiej połowie do głosu doszli miejscowi. Najpierw w 65 minucie sposób na Michała Rumana znalazł – debiutujący w barwach rywala – Mateusz Kotwica, natomiast niespełna 10 minut później strzałem z bliska golkipera biało-niebieskich pokonał Arkadiusz Chlebowski.

Na 8 minut przed końcem gospodarze mogli ustalić wynik meczu kiedy to sędzia wskazał na “wapno” po faulu Michała Rumana. Popularny “Ciepły” jednak szybko naprawił swój błąd i wybronił strzał zawodnika rywali!

Nie był to jednak ostatni raz gdy stojący między słupkami Ruman “wpisał się” do protokołu meczowego. W 90 minucie doświadczony golkiper obejrzał czerwoną kartkę za faul na znajdującym się w dogodnej sytuacji Chlebowskim.

W następnym meczu podopieczni trenera Grzegorza Turczy zmierzą się z – spadkowiczem z IV Ligi – drużyną LKS-u Śledziejowice. Początek spotkania w sobotę 18.09.2021 o g. 11:00 na stadionie przy ul. Podgórskiej.

Keeza Klasa Okręgowa (Kraków III), 11.09.2021 –
Zjednoczeni-Złomex Branice – Raba Dobczyce 2:1 (0:1)
Kotwica 65′, Chlebowski 75′ – M. Zborowski 22′ (Karny)

Sędziował: Mateusz Bojda (KS Kraków)
Żółte kartki: Salamon, Kudelski, Chlebowski –  Krawczyk, M. Ziemianin, Ruman, Ł. Ziemianin, Czarnota.
Czerwona kartka: Ruman 90 (za faul)

Złomex: Nowak – Dębski (60. Makowski), Chlebowski, Kwiecień, Biernacik, Salamon, Piskorz (75. Berliński), Lekki, Kudelski, A.Kania (70. Gołąb), Kotwica.
Raba: Ruman – Ładyga, Ł.Ziemianin, Krawczyk, Duda (45+2. Czarnota) – M.Zborowski, Kabaja, Dudek (84. Stasiak), M.Ziemianin (73. F.Kania), Ptak (90 Grandys) – Hyży.

Foto: Jakub Dybek