Przejdź do treści

Seniorzy: Sześć goli w bramce Wróblowianki!

Zmotywowani ostatnim zwycięstwem biało-niebiescy w sobotnie popołudnie ograli na wyjeździe drużynę Wróblowianki Wróblowice. Podopieczni trenera Grzegorza Turczy skrzętnie wykorzystali braki rywali w defensywie i zaaplikowali im aż 6 bramek.

Gracze z nad Raby otworzyli wynik spotkania już po 10 minutach gry kiedy to Arkadiusz Dudek zagrał do niekrytego Michała Ptaka, a ten pewnie skierował piłkę do pustej bramki. Niespełna 10 minut później znów zrobiło się groźnie w polu karnym Wróblowianki. Michał Zborowski zagrał do Szczepana Hyżego a ten spokojnie uderzył na bramkę tym samym zdobywając drugą tego dnia bramkę.

Przed przerwą piłkę w siatce jeszcze raz umieścił Michał Ptak i tym sposobem po pierwszych 45 minutach biało-niebiescy prowadzili 3:0. Rozpędzeni gracze z Dobczyc po zmianie stron nie odpuszczali i już w 48 minucie rozpoczęli strzelanie. Wtedy to po raz drugi tego dnia na listę strzelców wpisał się Szczepan Hyży.

Po chwili na taki obrót spraw odpowiedzieli miejscowi, którzy za sprawą Pawła Szwajdycha po raz pierwszy pokonali Grandysa. Biało-niebiescy nie pozostali im dłużni i już 4 minuty później piłka znów zatrzepotała w siatce po uderzeniu Michała Ptaka, a zaraz potem stojącego między słupkami Bartyzela pokonał Arkadiusz Dudek.

Zawodnicy z Wróblowic nie dali sobie podciąć skrzydeł i kilka minut później najpierw po uderzeniu Pawła Szwajdycha, a chwilę później Josepha Romanskiego zdobyli dwie bramki. Więcej trafień mimo kilku dogodnych sytuacji z obu stron już nie oglądaliśmy i w końcowym rozrachunku ekipa z ul. Podgórskiej pokonała rywali aż 6:3!

Już w najbliższą środę w zaległym meczu 15. Kolejki biało-niebiescy podejmować będą na wyjeździe zespół Jordana-Sum Zakliczyn. Początek spotkania o godzinie 18:00.

Keeza Klasa Okręgowa (Kraków III) 14.05.2022
Wróblowianka Wróblowice – Raba Dobczyce 3:6 (0:3)
Szwajdych 51′,64′, Romanski 69′ – Ptak 10′, 41′, 55′, Hyży 21′, 48′ Dudek 59′

Sędziował: Mateusz Gardoń (KS Kraków)
Żółte kartki: Romanski

Wróblowianka: Bartyzel – Romanski, Poniedziałek, Kaczmarczyk, Piekarski, Mordec (44′ Szwajdych), Kozik, Kaganek, Król, Castro, Kępa

Raba: Grandys – Kubiński, Ł. Ziemianin, Krawczyk (66′ R. Zborowski), Ładyga (75′ Piwowarczyk), Kabaja, Masełko (46′ Soboń), M. Zborowski, Dudek (87′ Batko), Ptak (84′ Stasiak), Hyży