Przejdź do treści

SENIORZY: Trwają przygotowania do piłkarskiej wiosny

Kolejne dwa mecze kontrolne tej zimy mają za sobą zawodnicy pierwszej drużyny Raby. Podopieczni trenera Grzegorza Turczy dwukrotnie w ostatnich dniach rywalizowali z IV-ligowymi drużynami.

Najpierw w niedzielny wieczór – na Arenie Wieliczka – ekipa Raby podejmowała Węgrzcankę Węgrzce Wielkie. Spotkanie to zaczęło się obiecująco dla gości z Dobczyc, bowiem prowadzenie po strzale z rzutu wolnego, dał Michał Zborowski. Wkrótce potem jednak rywale doprowadzili do remisu, dokumentując fragment swojej przewagi w ofensywie.

Radość podopiecznych Pawła Zegarka nie trwała jednak długo. Gola dającego ponowne prowadzenie Rabie zdobył Arkadiusz Dudek. Rozgrywający z Dobczyc – tuż po wznowieniu – zobaczył nieco wysuniętego bramkarza rywali i uderzeniem z połowy boiska (!) totalnie zaskoczył golkipera Węgrzcanki.

Po przerwie bramki zdobywali już tylko przeciwnicy, którzy dzięki golom Marco Grandinettiego i Grzegorza Kmiecika zwyciężyli 3:2.

Środy wieczór natomiast to test – mecz z drużyną Tarnovii Tarnów. Zawody rozgrywane w Tarnowie były mocno przebojowe a licznik goli w nich zatrzymał się na 11! Wszystko znów zaczęło się od gola M.Zborowskiego. Cóż z tego jednak skoro ekipa biało-czerwonych na przerwę zeszła prowadząc 2:1.

Po zmianie stron miejscowi szybko trafili na 3:1 i wydawało się że jest “po zawodach”. Wówczas jednak do ataków ruszyli przyjezdni z Dobczyc.


Ofensywne akcje szybko się opłaciły! Najpierw kontaktową bramkę wbił rutynowany Brytan a chwilę później do remisu, sprytnym uderzeniem, doprowadził Sz.Hyży. Podrażnieni gospodarze znów “podkręcili tempo” czego efektem były kolejne gole. Koniec końców zawody te zakończyły się sukcesem Tarnovii 6:5.

Chociaż wyniki sparingów “na kolana nie rzucają” to uważam że drużyna w wielu fragmentach tych meczów prowadziła grę z wyżej notowanymi rywalami. Przed nami jeszcze cztery tygodnie przygotowań więc jest czas aby wszystko poukładać, zgrać i wypracować pewne mechanizmy – ocenia szkoleniowiec zespołu Raby, Grzegorz Turcza. 


W potyczce z tarnowianami szansę występu dostało kilku młodych zawodników z juniorów. Dla dwójki 17-latków – Konrada Kachela i Kacpra Kani – były to sparingowe debiuty w seniorskiej Rabie.

Jak już informowaliśmy kilka dni temu, w drużynie z ul.Podgórskiej nie ma znaczących zmian w kadrze. Z zespołem pożegnał się jedynie Eryk Bulga (na zdjęciu poniżej), który z powodu pracy i zajęć na uczelni postanowił zrezygnować z gry. Erykowi dziękujemy za dotychczasowe występy w biało-niebieskiej koszulce.

Ekipę seniorską zasilił natomiast Piotr Brytan, który ostatnimi czasy terminował w B-klasowej Rabie II. Znany jest już dokładny termin inauguracji piłkarskiej wiosny.

Drużyna Raby rundę rewanżową zacznie wyjazdowym meczem z Pasternikiem Ochojno. Rozegrany on zostanie w niedzielę 28 marca o g.15.00. W Wielką Sobotę zaś (03.04) premierowy bój na własnym obiekcie. Wówczas na Podgórską zawita myślenicki Orzeł.

Szczegółowy terminarz ligowy już niebawem. W kolejnym sparingu natomiast Raba zmierzy się w delegacji z liderem IV-ligi gr.wschodniej, Lubaniem Maniowy.

Mecz sparingowy, 21.02.2021 – Wieliczka
Raba Dobczyce – Węgrzcanka Węgrzce Wielkie 2:3 (2:1)

gole: Michał Zborowski, Arkadiusz Dudek

Raba: Grandys – R.Zborowski, Ł.Ziemianin, Krawczyk, Czarnota – M.Zborowski, Kabaja, R.Hyży, Dudek, Ptak – Ładyga oraz Ruman, Piwowarczyk, Idzi, Duda, Sz.Hyży, Brytan.

Mecz sparingowy, 24.02.2021 – Tarnów
Tarnovia Tarnów – Raba Dobczyce 6:5 (2:1)

gole: Michał Zborowski x2, Piotr Brytan x2, Szczepan Hyży

Raba: Ruman – M.Ziemianin, Krawczyk, Kubiński, Ładyga, Ptak, Piwowarczyk, R.Hyży, Dudek, M.Zborowski, Sz.Hyży oraz Kachel, Brytan, Masełko, K.Kania, F.Kania, R.Zborowski, Czarnota, Duda, Ł.Ziemianin.