Przejdź do treści

Seniorzy: Trzy gole i trzy punkty przy Podgórskiej

W sobotnie popołudnie pierwsza drużyna KS Raba mierzyła się z zajmująca 3. Miejsce w ligowej tabeli Wróblowianką Wróblowice.

Zanim jednak rozpoczęły się boiskowe emocje, pamiątkowe tablo z rąk prezesa Klubu odebrał Mateusz Ziemianin, który przed tygodniem rozegrał swój ligowy mecz nr 100 w biało-niebieskich barwach. Wracając do tego co na boisku…

Pierwsza część spotkania to głównie poszukiwania bramki z obu stron. Obie drużyny stwarzały sobie okazje, jednak zarówno jedni jak i drudzy nie mogli znaleźć drogi do bramki.

Zmieniło się to w 38 minucie kiedy to Szczepan Hyży sprytną podcinką nad głowami obrońców, zagrał na 5 metr do Michała Ptaka. “Ptasiu” uderzył po “długim słupku” otwierając tym samym wynik meczu.

Po zmianie stron biało-niebiescy błyskawicznie rzucili się do ataku. W 49 minucie po raz kolejny Hyży zagrywał do Ptaka, który ponownie próbował zaskoczyć bramkarza rywali. Stojący między słupkami Bartyzel poradził sobie z pierwszym strzałem ale przy dobitce Mateusza Ziemianina nie miał już nic do powiedzenia.

Dla popularnego “Globusa” był to pierwszy gol w ligowym meczu KS Raba. “Globo” na to trafienie czekał dokładnie 101 spotkań! Niespełna 3 minuty później w polu karnym faulowany był Arkadiusz Dudek. Rozjemca bez wahania wskazał na “11 metr”.

Do piłki podszedł sam poszkodowany, który ustalił wynik tych zawodów. Kilka minut później oko w oko z bramkarzem znów stanął gracz Raby. Bramkarz przyjezdnych próbując ratować sytuację posunął się do faulu na wychodzącym na czystą pozycję zawodniku ekipy z Dobczyc.

Arbiter początkowo sięgnął po żółty kartonik, jednak po konsultacji z sędzią asystentem zmienił decyzję i ukarał golkipera czerwoną kartką. Do końca zawodów, mimo sporej ilości okazji, nie padły już żadne gole.

W kolejnym meczu biało-niebiescy zmierzą się w sobotę 16.10.2021 w Wieliczce z tamtejszym Górnikiem. Początek meczu o godzinie 14:00.

Keeza Klasa Okręgowa (Kraków III), 09.10.2021 –
Raba Dobczyce – Wróblowianka Wróblowice 3:0 (1:0)
Ptak 38, M.Ziemianin 49, Dudek 52

Sędziował: Tomasz Żelazny (KS Kraków)
Żółte kartki: Grzesiak, Kaganek
Czerwona kartka: Bartyzel (za faul) 54′

Raba: Grandys – R.Zborowski, Kubiński, Ł.Ziemianin (81 K.Kania), Ładyga, M.Ziemianin (62 Krawczyk), Kabaja (72 Masełko), M.Zborowski, Dudek, Ptak (86 Stasiak), Hyży (81 Brytan).
Wróblowianka: Bartyzel – Bagnicki (46 Kaczmarczyk), Derek, Gawlik (57 Berneta), Grzesiak, Guzik, Kaganek, Kaleta (67 Łabuz), Kozik (67 Strojek), Mordec, Poniedziałek.