Przejdź do treści

Seniorzy: Udana premiera piłkarskiej wiosny

Deszczowe ale przede wszystkim wietrzne, marcowe popołudnie przyniosło nam pierwszy mecz o stawkę w 2024 roku. Biało-niebiescy mierzyli się na własnym obiekcie z drużyną Błękitnych Bodzanów.

I to właśnie wspomniany już wiatr znacznie utrudniał grę w tych zawodach. Pomimo tego jednak już od pierwszych minut miejscowi zdołali stworzyć sobie optyczną przewagę.

Wszelkie statystyki przemawiały na korzyść podopiecznych Trenera Grzegorza Turczy, choć i przyjezdni momentami potrafili zagrozić bramce strzeżonej przez Adriana Grandysa. Porzucając jednak wszelkie statystyki, najważniejszą informacją po 45 minutach gry był fakt, że ma tablicy wyniki wyników widniał rezultat 0:0.

Ponadto w 34 minucie mecz musiał zostać przerwany na około 10 minut. Powodem takiego stanu rzeczy była kontuzja, której nabawił się sędzia główny tych zawodów – Kamil Tyliba. Była ona na tyle poważna, że nie był on w stanie kontynuować swojej pracy, a jego obowiązki przejął dotychczasowy sędzia asystent nr 1 – Filip Opioła.

Wracając do wydarzeń czysto piłkarskich. Jest 61 minuta gry, Michał Zborowski “zbiera piłkę” po przeciętym dośrodkowaniu Wałka, posyła ją w światło bramki, gdzie całą sytuację celnym strzałem kończy Amadeusz Burkat!

Debiutujący tego dnia “Amadi” rozpoczął strzelanie, bo już kilkanaście minut później do siatki trafił Szczepański. Szczepan Hyży dłuższym podaniem przeniósł grę w okolicę bramki rywali. Tam piłkę wziął na siebie Duda, do którego właśnie należało ostatnie podanie (zewnętrzną częścią stopy) przed trafieniem 18-letniego skrzydłowego.

Charakter i serce zostawione na boisku w znacznym stopniu przyczyniło się do pierwszych 3 punktów w rundzie wiosennej. Teraz już zespół Trenera Turczy koncentruje się na kolejnym meczu, w którym zmierzy się z Wróblowianką Wróblowice. Początek spotkania w świąteczną sobotę o g. 13:30 na sztucznym boisku w Staniątkach.

Keeza Klasa Okręgowa gr. Kraków III, 23.04.2024

Raba Dobczyce – Błękitni Bodzanów 2:0 (0:0)

Burkat 61’, Szczepański 71’

Sędziował: Kamil Tyliba (KS Kraków) / od 45 minuty Filip Opioła (KS Kraków)

Żółte kartki: Dudek, M. Ziemianin – Flak, Romek, Żerdecki
Widzów: 200

Raba: Grandys – Ładyga, Ł.Ziemianin (85’ Wyroba), Hyży, Wałek (60’ R.Zborowski), Kabaja (70’ M.Ziemianin), M.Zborowski, Dudek, Ptak (60’ Duda), Burkat, Szczepański (85’ Masełko).

Błękitni: Machlowski – Żołna, Flak, Zimny, Barnasz (75’ Rakoczy), Urbaniec, Pamuła, Chorąży, Pietruszka (46′ Żerdecki), Nowak (58’ Romek), Dziób.