Przejdź do treści

Seniorzy: W dużym upale nie grali ospale

W upalne sobotnie przedpołudnie, podopieczni trenera Grzegorza Turczy w drugim tego lata meczu kontrolnym rywalizowali z beniaminkiem IV Ligi – Radziszowianką Radziszów.

W pierwszej odsłonie tego spotkania biało-niebiescy dzielnie stawiali opór wyżej notowanemu rywalowi i kilkukrotnie udało się im nawet zagrozić bramce gości z Radziszowa. Po 40 minutach gry błąd przy wyprowadzeniu piłki popełnił obrońca miejscowych co sprawiło, że napastnik IV-ligowca stanął oko w oko z bramkarzem.

Stojący między słupkami Grandys próbował jeszcze ratować sytuację jednak przy próbie interwencji faulował gracza gości. Sędzia podyktował rzut karny, który przyjezdni bez wahania zamienili na bramkę. Niespełna minutę później gracze z Radziszowa znów rozmontowali defensywę biało-niebieskich i podwyższyli na 2:0.

Na kolejne trafienie czekać było trzeba do 63 minuty kiedy to ofensywnie usposobiony gracz gości pocelował z 25 metrów i umieścił piłkę tuż pod poprzeczką. Przyjezdni wynik meczu ustalili w 85 minucie po strzale z dystansu w dalszy róg.

Mecz Sparingowy nr 2, 23.07.2022
Raba Dobczyce – Radziszowianka Radziszów 0:4 (0:2)
40′ (k), 41′, 63′, 85′

Sędziowali: Maciej Skiba i Krzysztof Cienkosz (KS Myślenice)

Raba: Grandys – R.Zborowski, Ł.Ziemianin, K.Kania, Ładyga – M.Zborowski, Masełko, Dudek, Szczepański, Ptak, Hyży oraz po przerwie: Zbrożek, Wałek, Piwowarczyk, Batko, Stasiak.