Przejdź do treści

Seniorzy: W meczu z Sokołem, Stasiak z premierowym golem!

W środowym spotkaniu sparingowym, rozgrywanym przy Podgórskiej, ekipa Raby rywalizowała z IV-ligowym Sokołem Słopnice. Przeciwnicy z powiatu Limanowskiego, których szkoleniowcem jest były trener juniorów Raby, Dawid Suder w Dobczycach pokazali się z dobrej strony i po 45 min prowadzili 3:0.

Ekipa Raby, która tego dnia musiała sobie radzić bez m.in Dudka, braci Ziemianinów, a także Ptaka czy też Dudy i Krawczyka po przerwie dopiero “odpaliła” pod bramką rywali. Na listę strzelców wpisali się bowiem młodzi wychowankowie, Jakub Stasiak i Krystian Ładyga. Dla tego pierwszego był to premierowy – choć jeszcze nieoficjalny – gol w pierwszej, seniorskiej Rabie. A nadmienić trzeba że Kuba ma dopiero 16 lat…

Dla podopiecznych Grzegorza Turczy był to ostatni mecz kontrolny przed początkiem nowego sezonu w Kezza Klasie Okręgowej (Kraków III). W sobotę 14 sierpnia o g.17:00 Raba podejmie w delegacji zespół niedawnego IV-ligowca, Węgrzcankę Węgrzce Wielkie.

Mecz sparingowy, 04.08.2021 –
Raba Dobczyce – Sokół Słopnice 2:5 (0:3)

gole: Jakub Stasiak, Krystian Ładyga

Sędziował: Tomasz Jędrzejak (Ks Myślenice)

Raba: Grandys (46. Ruman) – R.Zborowski, Zięcik, Kubiński, Czarnota – M.Zborowski, testowany, Kabaja, Ładyga, Stasiak – Sz.Hyży oraz Gubała.