Przejdź do treści

Seniorzy: W Rzeszotarach ciężko o punktową zdobycz

Sobotnie popołudnie przyniosło biało-niebieskim pierwszą w tym sezonie porażkę. W wyjazdowym boju w Rzeszotarach podopieczni trenera Grzegorza Turczy nieznacznie ulegli drużynie tamtejszego Tempa.

Już na początku spotkania golkipera gospodarzy zaskoczyć mógł Konrad Kabaja jednak jego strzał z dystansu zatrzymał się na poprzeczce. Graczom Tempa szczęścia już nie zabrakło..

Chwilę później wynik spotkania strzałem do pustej bramki otworzył Kamil Jeleń. Biało-niebiescy długo nie czekali z odpowiedzią i już po niespełna 2 minutach do remisu doprowadził Jakub Szczepański, dla którego było to pierwsze ligowe – seniorskie trafienie w barwach klubu z ul. Podgórskiej.

Niesieni wyrównaniem gracze z Dobczyc szukali drugiego trafienia i już wydawało, że będą mieli do tego dogodną sytuację lecz arbiter nie zdecydował się odgwizdać rzutu karnego po faulu na jednym z biało-niebieskich.

Chwilę później sędzia nie zawahał się już ani chwili tyle, że w przeciwległym polu karnym. Z 11 metrów nie pomylił się Jeleń i mieliśmy już 1:2.

W drugiej połowie biało-niebiescy próbowali doprowadzić do remisu ale pomimo kilku ciekawych sytuacji zadanie to się nie udało i w ostatecznym rozrachunku musieli uznać wyższość rywali.

Warto nadmienić, że w barwach Raby – ligowy, seniorski debiut zaliczył 15-letni Maksymilian Wałek, który w 68 minucie pojawił się na murawie.

A już w przyszłą niedzielę w Dobczycach ligowy, okręgowy klasyk. 11 września o godzinie 16:00 podopieczni trenera Turczy podejmować będą drużynę Orła Myślenice.

Klasa Okręgowa gr. Kraków III, 03.09.2022
Tempo Rzeszotary – Raba Dobczyce 2:1 (2:1)
Jeleń 21′, 29′ (k) – Szczepański 23′

Sędziowali: Rafał Pąchalski oraz Paweł Sikora i Nicholas Carta (KS Kraków)
Żółte kartki: Kubiński, R. Zborowski, Ł. Ziemianin, D. Piwowarczyk

Tempo: Chlistała – Bitka, Bortniczuk, Hajeu, T. Burda (80 Pabian) – Bielański (46 Opach), Zacharen, Chachlowski, Jeleń (88 Przetocki), Mitka – Wołowski (75 M. Kuc)
Raba: Grandys – R.Zborowski (68′ Wałek), Ł.Ziemianin, Kubiński, Ładyga, M.Ziemianin (46′ D. Piwowarczyk), Kabaja, Szczepański (46′ Duda), Dudek, Ptak, M. Zborowski.