Przejdź do treści

Seniorzy: W Śledziejowicach na remis

Zdziesiątkowani plagą kontuzji biało-niebiescy w sobotnie popołudnie udali się do Śledziejowic gdzie w ramach 19. Kolejki Keeza Klasy Okręgowej mierzyli się z tamtejszym Ludowym Klubem Sportowym.

Od pierwszej minuty starcie to stało na wysokim poziomie a oba zespoły szukały swojej szansy na zdobycie otwierającej bramki. Kluczowym wydarzeniem tej odsłony była 36 minuta kiedy to w polu karnym miejscowych Krystiana Ładygę faulował Bartosz Szczepański. Po tym zagraniu rozjemca wskazał na wapno a Michał Zborowski pewnym strzałem z 11 metrów umieścił piłkę w siatce.

Biało-niebieskim nie udało się jednak utrzymać prowadzenia do końca premierowej części gry gdyż już w 45 minucie gospodarze trafili do siatki po uderzeniu Wojciecha Foksa.

Druga część spotkania mimo braku goli dostarczyła licznie zgromadzonej widowni wielu emocji. 20 minut od wznowienia gry strzałem głową z bliskiej odległości Grandysa zaskoczyć mógł Stanislav Kuzmych, lecz golkiper zespołu trenera Turczy wykazał się świetnym refleksem i nie pozwolił na to by piłka wpadła do bramki. Niespełna 4 minuty później groźnie zrobiło się pod drugą bramką, ale strzał Krystiana Ładygi na dalszy słupek również padł łupem golkipera.

Gracze Śledziejowic nie odpuszczali i wciąż napierali na defensywę przyjezdnych w ciągu kilku minut dwukrotnie zagrażając ich bramce. Najpierw strzał Kuzmycha zatrzymał się na poprzeczce, a 3 minuty później futbolówka po uderzeniu Kharchuka przeleciała tuż nad poprzeczką co sprawiło, że na tablicy wyników wciąż widniał rezultat remisowy.

Swoje szanse na drugą tego dnia bramkę mieli też biało-niebiescy, którzy w pierwszej minucie doliczonego czasu gry mogli przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Wtedy to po dośrodkowaniu z narożnika boiska głową uderzał Szczepan Hyży, lecz stojący między słupkami Nowak stanął na wysokości zadania i wybronił ten strzał. Po chwili arbiter zagwizdał po raz ostatni a podopieczni trenera Turczy zanotowali drugi z rzędu, ligowy remis.

Już w następnej ligowej kolejce na Podgórską zawitają rezerwy niepołomickiej Puszczy. Mecz ten zaplanowano na sobotę 7 maja g. 17:00.

Keeza Klasa Okręgowa (Kraków III) 30.04.2022
LKS Śledziejowice – Raba Dobczyce 1:1 (1:1)
Foks 45′ – M. Zborowski 37′ (k)

Sędziował: Kamil Kołodziejczyk (KS Kraków)
Żółte kartki: Szczepański, Musiał, Sroka – Dudek

LKS: Nowak – Foks, Kharchuk, Konarski, Kuzmych (80′ Żółciński), P. Mocherek, T. Mocherek, Musiał, Maj, Stępień (54′ Sroka), Szczepański

Raba: Grandys – Kubiński, Ł. Ziemianin, Krawczyk, K. Kania, Kabaja, M. Zborowski, Duda (43′ Stasiak), Dudek, Ładyga, Hyży