Przejdź do treści

Seniorzy: W środowe granie ostre strzelanie na Jordanie

Aż 11 goli padło w zaległym meczu 16.kolejki Klasy Okręgowej Seniorów. Ekipa Raby pokonała w tych wyjazdowych zawodach zespół Jordana Sum Zakliczyn 7:4. Niewątpliwie bohaterem zawodów wśród gości był Michał Ptak, który na listę strzelców wpisał się aż 4 razy!

Kanonada strzelecka zaczęła się w 10 min, kiedy to z bliskiej odległości piłkę do sieci wbił Szczepan Hyży. Riposta miejscowych nadeszła raptem 180 sekund później. Wówczas faulowany w polu karnym był Kiebuła a rzut karny na gola zamienił kapitan Jordana, Jabłoński.

W 24 min dobre dośrodkowanie wprost na głowę Ptaka posłał R.Zborowski i skrzydłowy Raby wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Minęły ledwo 2 min a popularny “Ptasiu” znów mógł podnieść dłoń w górę, meldując zdobycie gola, tym razem po akcji ze Szczepanem Hyży. Pięć minut przed przerwą dobre uderzenie pod poprzeczkę posłał Kiebuła i było 2:3.

Na przerwę obie ekipy zeszły przy wyniki 2:4 bowiem w 42 min futbolówkę w dalszy róg kopnął Radosław Hyży i Burkat musiał ją wyciągać z sieci. Początek drugiej części gry to aż 3 (!) świetne okazje Raby do podwyższenia wyniku, lecz każda z nich została zmarnowana w inny sposób. W myśl zasady “niewykorzystane okazję się mszczą” gospodarze w zaledwie 3 min wrócili do gry!

Najpierw po raz drugi karnego wykorzystał Jabłoński a zaraz potem z bliska Rumana pokonał Kiebuła. Czyżby koniec emocji i hokejowe 4:4? A nic bardziej mylnego!

Chwilę po wznowieniu gry od środka gola na 4:5 uzyskał Michał Ptak, kompletując tym samym hattricka. W 28 min Ptasiu znów pokonał Burkata, tym razem po celnej dobitce. Wynik tych szalonych zawodów ustalił w 87 min Michał Zborowski – celnie strzelając z rzutu karnego.

W 26.kolejce zespół Raby zmierzy się na wyjeździe z Błękitnymi Bodzanów. Mecz ten rozegrany zostanie w sobotę 19 czerwca o godz.17:00.

Keeza Klasa Okręgowa (Kraków III), 16.06.2021 –
Jordan Sum Zakliczyn – Raba Dobczyce 4:7 (2:4)

Jabłoński 13 (k), 58 (k), Kiebuła 40, 61 – Ptak 24, 25, 62, 74, Sz.Hyży 10, R.Hyży 41, M.Zborowski 87 (k)


Sędziował: Łukasz Szymczyk (Ks Kraków)

Żółta kartka: Kiebuła.
Widzów: 80

Jordan: E.Burkat – Gudz, Jabłoński, Gądek, Surówka, A.Burkat, Wójcik, Kiebuła, A.Ślusarczyk, Jędrszczyk, Płoszaj
Raba: Ruman – R.Zborowski (85. F.Kania), Krawczyk, Kubiński, M.Ziemianin (80. Czarnota) – M.Zborowski, Ł.Ziemianin, Kabaja (46. Ładyga), R.Hyży, Ptak – Sz.Hyży.