Przejdź do treści

Seniorzy: W zimowej scenerii mierzyli się z IV-ligowcem

Mroźne, sobotnie popołudnie przyniosło nam pierwszy tej zimy sparing biało-niebieskich. Podopieczni trenera Grzegorza Turczy na sztucznej murawie w Myślenicach zmierzyli się z beniaminkiem zachodniej grupy IV Ligi – drużyną Tempa Białka.

Spotkanie lepiej rozpoczęli piłkarze z Dobczyc co zaowocowało zdobytą już w 11 minucie bramką. Michał Zborowski znalazł podaniem Szczepana Hyżego, który minął golkipera rywali i wbił piłkę do pustej bramki.

W kolejnej części pierwszej odsłony tego spotkania drużyna z Białki coraz częściej niepokoiła stojącego między słupkami Adriana Grandysa. IV-ligowcy w przeciągu zaledwie 2 minut wypracowali sobie dwa stałe fragmenty, które zamienili na gole. Najpierw dośrodkowanie na bliższy słupek z narożnika boiska niefortunnie odbiło się od jednego z defensorów biało-niebieskich, a chwilę później po wrzutce z rzutu wolnego szybszy od Grandysa okazał się być Michał Puzik, który wyprowadził drużynę Tempa na prowadzenie.

W pierwszej połowie więcej bramek nie oglądaliśmy lecz już nieco ponad kwadrans po zmianie stron – wprowadzonego w przerwie – Michała Rumana strzałem z ostrego kąta pokonał Roman Hutyria. Niespełna 10 minut później błąd golkipera biało-niebieskich skrzętnie wykorzystał Michał Puzik, dla którego było to już drugie tego dnia trafienie.

Na odpowiedź podopiecznych trenera Turczy nie było trzeba długo czekać. Tuż po wznowieniu gry od środka, młodzieżowiec Stasiak zagrał za linię obrony do Michała Zborowskiego. Sytuację wślizgiem ratować próbował jeszcze obrońca rywali, który na tyle niefortunnie wybił piłkę, że ta wtoczyła się do bramki.

Wynik meczu ustalony został w 90 minucie przez Michała Zborowskiego. Biało-niebiescy przejęli piłkę w środkowej części boiska i szybko przemieścili się pod pole karne rywali, gdzie młodszy z braci Zborowskich skutecznie wykończył zagranie zawodnika testowanego.

Dla graczy z Dobczyc był to pierwszy test-mecz w trwającym okresie przygotowawczym. Przed biało-niebieskimi kolejne tygodnie przygotowań do rundy wiosennej Keeza Klasy Okręgowej, która według wstępnych informacji przekazanych przez organ prowadzący rozpocznie się w weekend 26/27 Marca.

Mecz Sparingowy, 22.01.2022
Raba Dobczyce – Tempo Białka 3:4 (1:2)
Hyży 11′, Gol samobójczy 75′, M. Zborowski 90′ – Gol samobójczy 18′, Puzik 20′, 72′, Hutyria 62′

Sędziowali: Paweł Romaniak i Krzysztof Cienkosz (KS Myślenice)

Raba: Grandys (46′ Ruman) – Ł. Ziemianin, Krawczyk, Kubiński (46′ Zawodnik Testowany 1 (58′ K. Kania)), Ładyga, Kabaja (46′ Masełko), M. Ziemianin, M. Zborowski, Zawodnik Testowany 2, Ptak, Hyży (60′ Stasiak)