Przejdź do treści

SENIORZY: Wiosenna pobudka po trzech golach Dudka (foto)

Długa przerwa w rozgrywkach seniorskich dobiegła końca. W niedzielne popołudnie liderująca po rundzie jesiennej Raba, zmierzyła się w wyjazdowym boju z ekipą Gdovii Gdów.

Gospodarze zawodów już w 2.min wbili piłkę do siatki Rumana ale rozjemca nie uznał tego trafienia, bowiem wcześniej faulowany był defensor Raby, M.Ziemianin. Z upływem kolejnych minut zarysowała się przewaga piłkarzy Raby co dało również efekt w postaci goli. Najpierw całą formacje atakujących wyręczył kapitan miejscowych, który po zagraniu M.Zborowskiego wbił piłkę do własnej bramki.

Kilka chwil potem pokazał się wszędobylski tego dnia R.Hyży. Przedryblował on kilku graczy Gdovii i znalazł się w dogodnej sytuacji lecz jego uderzenie wybronił golkiper gospodarzy. Parę minut później było już 0:2. Tym razem na strzał z przed “16” zdecydował się Michał Ptak. Piłka po jego uderzeniu trafiła w ręce bramkarza Gdovii, lecz ten nie dał rady jej utrzymać a ze skuteczną dobitką popędził Arkadiusz Dudek.

Początek 2.połowy to chwilowa przewaga w ataku miejscowych, jednak Ruman do spółki z resztą defensywy nie dali się pokonać. Między 65 a 75 min gry padły kolejne gole dla podopiecznych trenera Turczy. Oba z nich to dzieło Dudka który tego dnia miał mocno skutecznie nastawiony celownik!

Gratulacje dla całego mojego zespołu za pracę jaką wykonaliśmy w tym meczu. Jestem bardzo zadowolony ponieważ wygrywamy na trudnym terenie po długiej przerwie. Na pewno cieszy sposób w jaki graliśmy, czyli bardzo konsekwentnie i odpowiedzialnie. Akcje, które tworzyliśmy, atak pozycyjny i przejście do szybkiego ataku dobrze funkcjonowały – podsumował mecz trener drużyny Raby, Grzegorz Turcza.

W kolejnym pojedynku Klasy Okręgowej zespół z Dobczyc zagra na własnym boisku z Dziecanovią Dziekanowice. Mecz ten rozegrany zostanie w sobotę 1 maja o g.16:00.

KEEZA Klasa Okręgowa (Kraków III), 25.04.2021 –
Gdovia Gdów – Raba Dobczyce 0:4 (0:2)

Arkadiusz Dudek 37, 65, 75, P.Kasprzyk (samobójcza) 10

Sędziował: Sławomir Steczko (Kraków)Żółte kartki: Nowak – M.Zborowski, Brytan.

Gdovia: Mrozowski – Ochoński (79. D.Kulma), Bortniczuk, P.Kasprzyk, K.Nowak – Kania (62. Małek), Rynduch, D.Ptak, Kacper Bułat (68. K.Kasprzyk), Zarywski (46. Kamil Bułat) – Kowalski.
Raba: Ruman – M.Ziemianin (77. Czarnota), Krawczyk, Kubiński, R.Zborowski – M.Ptak (67. Duda), R.Hyży (72. Brytan), Dudek (77. Ładyga), Piwowarczyk, M. Zborowski (85. Brewczyński) – Sz.Hyży.

Aktualna tabela rozgrywek —> TUTAJ (kliknij)