Przejdź do treści

Seniorzy: Wygrana w Branicach z dedykacją dla małego Olka

W kolejnej delegacji sezonu biało-niebiescy udali się do Branic gdzie mierzyli się z drużyną tamtejszego Złomexu.

Gracze z Dobczyc dość szybko zaaklimatyzowali się na boisku rywala, bo już w pierwszej odsłonie mieli kilka okazji do otwarcia wyniku. Na drodze stawała jednak formacja defensywna Złomexu, która aż do 34 minuty nie pozwoliła sforsować swoich zasieków drużynie z nad Raby.

Lewy obrońca miejscowych próbując wyprowadzić piłkę z zagrożonej strefy lecz Krystian Ładyga zdołał przejąć futbolówkę i dorzucić ją w pole karne gdzie całą akcję sfinalizował Michał Chramiec.

Po golu młodego napastnika Raby, zawodnicy z Dobczyc wykonali tzw. “kołyskę”. To z dedykacją dla małego Olka – syna Michała Ptaka, który dzień wcześniej przyszedł na świat.

Po przerwie gospodarze rzucili się do odrabiania strat i byli nawet całkiem blisko ale wtedy “stop” powiedział Adrian Grandys. Golkiper dobczycan w pięknym stylu wybronił sytuację 1 na 1, a czujny Szczepan Hyży oddalił zagrożenie.

Skrzydła  podopiecznych trenera Wojciecha Pituły podciął Michał Zborowski, który uderzeniem z dystansu pokonał próbującego interweniować golkipera rywali.

A już w przyszłym tygodniu biało-niebieskich czeka starcie z drużyną Zrywu Szarów. Początek meczu zaplanowano na sobotę 14.10. o godzinie 15:00 na stadionie przy ul. Podgórskiej. Zapraszamy!