Przejdź do treści

Seniorzy: Wyjazdowy bój pod okiem wiślackiej legendy

Sobotnia delegacja do Węgrzc Wielkich zakończyła się dla biało-niebieskich brakiem punktów.

Zaczęło się bardzo dobrze, bo już w 12 minucie prowadzenie podopiecznym trenera Turczy dał Szczepan Hyży. Niestety już niespełna 3 minuty później po dośrodkowaniu Mykoly Zydhkova z rzutu różnego do remisu doprowadził Filip Cyganek.

Na 3 minuty przed gwizdkiem kończącym pierwszą część spotkania, miejscowych na prowadzenie wyprowadził Marcin Kowalczyk i tym sposobem po pierwszych 45 minutach na tablicy widniał rezultat 2:1 dla gospodarzy.

W 72 minucie bezpieczny dystans do rywala miejscowym zapewnił Arkadiusz Chlebowski, który pokonał Adrian Grandysa. W końcówce spotkania gola kontaktowego zdobył jeszcze Arkadiusz Dudek lecz mimo kilku kolejnych prób biało-niebieskim nie udało się doprowadzić do remisu.

Warto odnotować że potyczkę Węgrzcanki z Rabą z wysokości Klubowego balkonu gospodarzy oglądał legendarny piłkarz krakowskiej Wisły, Kazimierz Kmiecik.

W następnym meczu podopieczni trenera Grzegorza Turczy z okazji jubileuszu 100-lecia KS Raba zmierzą się z drużyną Wisły Kraków.

Ligowy mecz z Błękitnymi Bodzanów przełożony został na wtorek 27.09.2022, g. 19:00 na Sztucznej murawie w Myślenicach.

Klasa Okręgowa gr. Kraków III, 17.09.2022
Węgrzcanka Węgrzce Wielkie – Raba Dobczyce 3:2 (2:1)
Cyganek 15′, Kowalczyk 42′, Chlebowski 72′ – Hyży 12′, Dudek 88′

Sędziował: Mateusz Bojda (KS Kraków)
Żółte kartki: Zawora, Chlebowski, Pawlenko, Grandinetti – Kabaja, Hyży, Ł. Ziemianin, Krawczyk.
Widzów: 150

Węgrzcanka: Skrzyński – Lywka, Cyganek, Grotkowski, Dziadzio – Stasik, Żydkow, Zawora, Grandinetti (70 Stós), Kowalczyk (54 Pawlenko) – Chlebowski.
Raba: Grandys – R.Zborowski, Ł.Ziemianin, Krawczyk (81′ Kania), Ładyga, M.Ziemianin (46′ Szczepański), Kabaja, M.Zborowski, Dudek, Ptak (75′ Stasiak), Hyży.

foto: Węgrzcanka/FB