Przejdź do treści

Seniorzy: Wysoko pokonali IV-ligowych rywali

Pierwszy w tym roku mecz na boisku z naturalną nawierzchnią ułożył się idealnie dla biało-niebieskich. Podopieczni trenera Grzegorza Turczy odnieśli bowiem przekonywujące zwycięstwo 7:1, choć po pierwszych 45 minutach nic nie wskazywało, na aż taki pogrom w wykonaniu graczy z Dobczyc.

Dotknięci plagą chorób i drobnych urazów biało-niebiescy przystępowali do meczu z jednym nominalnym środkowym obrońcom. Nie przeszkodziło im to jednak by już w 18 minucie otworzyć wynik tego spotkania co stało się za sprawą Michała Zborowskiego, który pokonał stojącego między słupkami Zagórowskiego strzałem w dalszy róg.

Zawodnicy Okocimskiego nie pozostali dłużni rywalom i jeszcze przed przerwą doprowadzili do wyrównania. Po zmianie stron przyjezdni natychmiast rozpoczęli szturm bramki miejscowych, co już w 49 minucie przyniosło im rzut rożny. Po dośrodkowaniu w “szesnastkę” Szczepan Hyży zgrał do Krystiana Ładygi, który znów wyprowadził biało-niebieskich na prowadzenie.

Niespełna 5 minut później z dystansu pocelował Michał Zborowski, lecz jego uderzenie zatrzymało się na słupku. Co nie udało się Zborowskiemu, to chwilę później udało się Brewczyńskiemu, który świetnie odnalazł się w polu karnym rywali i wbił piłkę do pustej bramki podwyższając tym samym na 3:1.

Będący “na fali” gracze z Dobczyc w 63 minucie wywalczyli rzut wolny około 20 metrów od bramki rywali. Do stałego fragmentu podszedł nie kto inny jak Arkadiusz Dudek, po którego strzale piłka zatrzepotała w siatce. Po chwili strzałem z bliskiej odległości golkipera gospodarzy pokonał Szczepan Hyży i było już 5:1.

Na 5 minut przed końcem z akcją ofensywną ruszył boczny obrońca drużyny dowodzonej przez trenera Grzegorza Turczę – Rafał Zborowski. Starszy z braci Zborowskich najpierw ograł dwóch defensorów drużyny przeciwnej, a następnie umieścił piłkę w bramce. Chwilę później na listę strzelców po raz drugi tego dnia wpisał się Szczepan Hyży tym samym zamykając rezultat zawodów.

Mecz sparingowy nr 8, 05.03.2022
Okocimski Brzesko – Raba Dobczyce 1:7 (1:1)
Lizak 36′ – M. Zborowski 18′, Ładyga 49′, Brewczyński 57′, Dudek 63′, Hyży 68′, 88′, R. Zborowski 85′

Sędziował: Dominik Hebda (KS Brzesko)

Okocimski: Zagórowski (46′ Śnieg) – Czerwiński (46′ Kaciczak (70′ Guzek)), Furmański, Fryś, Kuliszewski, Lizak, Klimczyk (60′ Kostecki), A. Ślęczka, R. Ślęczka (46′ Mochel), Okas, Ulas (46′ Sosnowski).

Raba: Ruman – R. Zborowski, Ł. Ziemianin, K. Kania, Duda, Ładyga, M. Zborowski (60′ Masełko), Brewczyński, Dudek, Ptak (63′ Stasiak), Hyży