Przejdź do treści

Seniorzy: Z rożnego strzelił gola ważnego (foto)

Bezpośredni gol z rzutu rożnego zadecydował o zwycięstwie ekipy Raby w Branicach. Zespół z Dobczyc po cudownym golu Arkadiusza Dudka pokonał miejscowych 1:0.

Niedzielne spotkanie do wybitnych nie należało a finezji i piękna było nader bardzo skromnie. Na szczęście jednak w ekipie gości swój błysk umiejętności pokazał Arkadiusz Dudek i zdobył – jak się później okazało zwycięskiego gola dla Raby. Rozgrywający Raby przymierzył perfekcyjnie z rogu boiska, czym kompletnie zaskoczył golkipera Branic!

W drugiej połowie nadal trwała typowa “ligowa młócka” której trudy lepiej znieśli podopieczni trenera Turczy. Konsekwentna gra w obronie i nieprawdopodobna walka na całej długości i szerokości boiska – to było fundamentem do końcowego triumfu przyjezdnych.

Gratuluję drużynie zwycięstwa po bardzo wyrównanym spotkaniu w którym było sporo walki. Zrealizowaliśmy cel jaki sobie założyliśmy na to spotkanie. Liczyliśmy po przerwie, że uda się przeprowadzić jedną – dwie akcje, które byśmy zakończyli bramką i byłoby nam łatwiej funkcjonować ale tak się nie stało – analizował mecz trener Raby, Grzegorz Turcza.

Wiedzieliśmy, że Złomex to bardzo dobry zespół, posiadający dobrych zawodników i musieliśmy się przeciwstawić tej drużynie. Jestem zadowolony z tego jak zespół funkcjonował, jaką pokazaliśmy determinację a w sporcie zawsze potrzebne jest szczęście i ono z nami było – zakończył szkoleniowiec. 

W najbliższych dniach ligowa “karuzela” kręcić się będzie nieco mocniej. Już w środę bowiem – 12 maja – zaległa 14.kolejka. Ekipa Raby uda się do Ochojna by tam powalczyć z miejscowym Pasternikiem. Początek meczu o g.18.00.

W sobotę natomiast 15 maja przy Podgórskiej, biało-niebiescy zmierzą się z Wróblowianką Kraków. Mecz ten rozpocznie się o g.17.00.

Keeza Klasa Okręgowa (Kraków III), 09.05.2021 –
Zjednoczenie Złomex Branice – Raba Dobczyce 0:1 (0:1)

Arkadiusz Dudek 45+1

Sędziował: Mikołaj Korcala (KS Kraków)Żółte kartki: Sikora (dwie), Salamon, Makowski, Biernacik, Dziwiszewski – R.Hyży, M.Zborowski, Kabaja, Duda, Kubiński Czerwona kartka: Sikora (65) – za dwie żółte

Złomex: Nowak – Kudelski, Sikora, Makowski, Salamon (75. Mieszczak) – Biernacik, Chyszczenko, Lekki, Dziwiszewski (60. Piskorz), Berliński – Stawiarski (75. Kotusiński)

Raba: Ruman – M.Ziemianin, Krawczyk, Kubiński, R.Zborowski (84. Ł.Ziemianin) – Ptak (67. Duda), R.Hyży (55. Kabaja), Dudek, Piwowarczyk, M.Zborowski – Sz.Hyży (90. Ładyga).