Przejdź do treści

Seniorzy: Zadanie wykonane – pucharowy awans w Trzemeśni

W spotkaniu II-rundy Pucharu Polski Podokręgu Myślenice, zespół Raby rywalizował we wtorkowe popołudnie z ekipą A-klasowego Skalnika Trzemeśnia.

Początek meczu był bardzo obiecujący w wykonaniu gości ale zawiodła skuteczność. Jak strzelać celnie pokazali gospodarze, którzy w swoim niemal pierwszym wypadzie w pole karne Raby, zaskoczyli przyjezdnych! Efektowny strzał w “dalszy róg” posłał Drabik i ekipa Skalnika objęła niespodziewane prowadzenie.

Zespół z Dobczyc nie załamał się straconym golem i dalej atakował bramkę zespołu z Trzemeśni. Sposób na miejscowego golkipera znalazł w 17 min Michał Ptak który idealnie pocelował w przeciwległe okienko! Trzeba przyznać że był to gol przedniej marki.

W 21 min w polu karnym szarżował Mateusz Ziemianin i został nieprzepisowo zatrzymany. Zarządzony rzut karny pewnie wykonał Arkadiusz Dudek. Chwilę później futbolówka znów znalazła się na “wapnie”. Tym razem faulowany był Kacper Duda i to on skutecznie strzelił z 11m.

Po zmianie stron bliski gola w 53 min był Chramiec ale jego uderzenie zatrzymał bramkarz Skalnika. Co nie udało się młodemu napastnikowi Raby, udało się chwilę później Kacprowi Dudzie, który strzałem z przed pola karnego zmusił do kapitulacji golkipera z Trzemeśni.

Końcówka spotkania nie była już zbyt intensywna. Miejscowi – za sprawą dobrze dysponowanego tego dnia Drabika – zdołali zmniejszyć rozmiary porażki.

W III rundzie Pucharu Polski rywalem Raby będzie zespół Orła Myślenice. Spotkanie to rozegrane zostanie w Dobczycach – póki co jednak nie jest znana data tych zawodów.

Puchar Polski PPN Myślenice, 15.08.2023
Skalnik Trzemeśnia – Raba Dobczyce 2:4 (1:3)
Drabik 10,83 – Duda 27 (k), 64, Ptak 17, Dudek 22 (k)

Sędziował: Bartosz Róg (Ks Myślenice)
Żółte kartki: Wójtowicz – Duda, Chramiec.
Widzów: 100

Skalniak: Kurek (46. Szafrański) – Dąbrowski, Kęsek, Gzyl, Juszczak (46. Jaśkowiec), Górka, Chlebicki, Rajca, Wójtowicz, Drabik, Klimas.
Raba: Zbrożek – R.Zborowski (55. Dashkov), Murzyn (72. Hałatek), Kubiński, Ładyga (72. Dudzik) – Duda, Kabaja, M.Ziemianin (40. Wałek), Dudek, Ptak (68. Stasiak), Chramiec.