Przejdź do treści

Seniorzy: Zaległości odrobione na minus…

Środa godzina 18:00 a więc czas nadrobić ligowe zaległości. W deszczowe popołudnie biało-niebiescy mierzyli się w zaległym meczu 15. kolejki Keeza Klasy Okręgowej z zespołem Jordana-Sum Zakliczyn.

Ciekawie zapowiadające się spotkanie dwóch lokalnych rywali od pierwszych minut nie zawiodło oczekiwań kibiców. Dużo walki w środku pola i kilka ciekawych akcji podbramkowych, które jednak nie przyniosły otwierającego trafienia. Dopiero w 20 minucie podopiecznym trenera Grzegorza Turczy udało się skutecznie sforsować defensywę miejscowych i zdobyć pierwszą tego dnia bramkę, której autorem był Michał Zborowski.

Graczom z Zakliczyna kilkanaście minut później udało się znaleźć sposób na Grandysa i po strzale Karola Kiebuły wyrównać stan meczu. Jeszcze przed upływem pierwszych 45 minut biało-niebieskich na prowadzenie wyprowadzić mógł Szczepan Hyży lecz jego strzał zatrzymał się na poprzeczce.

Po zmianie stron gracze z nad Raby mieli optyczną przewagę i częściej przebywali pod bramką rywali. Nie wystarczyło to by objąć prowadzenie gdyż np. po strzale Michała Ptaka na przeszkodzie znów stanęła… poprzeczka. Niemoc w szeregach miejscowych przerwał Konrad Jędrszczyk, który bezpośrednim uderzeniem z rzutu wolnego pokonał golkipera dobczycan

Chwilę później gospodarze mogli zadać decydujący cios ale tu pomogło szczęście oraz umiejętności dobrze dysponowanego Adriana Grandysa. Po tej sytuacji biało-niebiescy ruszyli do ataku i opłaciło się to, bo na 10 minut przed końcem po bramce Szczepana Hyżego doprowadzili do remisu.

Ich nadzieje zostały jednak szybko zgaszone, gdyż już niespełna 6 minut później strzałem z dystansu golkipera Raby pokonał Rafał Gudz, który tym samym przechylił szalę zwycięstwa na stronę drużyny z Zakliczyna.

Już w najbliższą sobotę kolejne ligowe emocje w krakowskiej Keeza Klasie Okręgowej. Wtedy to o g. 17:00 biało-niebiescy podejmować będą na własnym boisku drużynę Górnika Wieliczka.

Keeza Klasa Okręgowa (Kraków III) 25.05.2022
Jordan-Sum Zakliczyn – Raba Dobczyce 3:2 (1:1)
Kiebuła 33′, Jędrszczyk 59′, Gudz 86′ – M. Zborowski 20′, Hyży 80′

Sędziował: Paweł Romaniak (KS Myślenice)
Żółte kartki: Surówka, A. Burkat, Jędrszczyk, Kiebuła, Kwater (trener) – Ładyga, Turcza (trener)

Jordan-Sum: E. Burkat – Gudz, Jabłoński, Leśniak, Gądek, Surówka, A. Burkat, K. Zlezarczyk, Kiebuła, Jędrszczyk, Weszka

Raba: Grandys – R. Zborowski (87′ K. Kania), Ł. Ziemianin, Krawczyk, Ładyga, Kabaja, Masełko (76′ Batko), M. Zborowski, Dudek, Ptak, Hyży