Przejdź do treści

Seniorzy: Zespół jest na fali, znów pokonał swoich rywali!

Dobczycka “maszyna” rozkręca się coraz mocniej! Tym razem podopieczni trenera Grzegorza Turczy wysoko pokonali beniaminka Keeza Klasy Okręgowej – Nadwiślankę Nowe Brzesko aż 5:0!

Wynik spotkania po 18 minutach od pierwszego gwizdka sędziego, otworzył Szczepan Hyży, który głową wykończył dośrodkowanie Arkadiusza Dudka. Niespełna 20 minut później piłkę na 16 metr otrzymał Dominik Brewczyński.

Młodzieżowiec, mający za sobą występy w juniorskich drużynach Wisły Kraków, bez wahania uderzył w kierunku bramki. Piłka po drodze jeszcze odbiła się od defensora rywali i zatrzepotała w sieci.

Jeszcze przed przerwą oko w oko z obrońcą przyjezdnych stanął Rafał Zborowski. Popularny “Zborek” zagrał do lepiej ustawionego Dudka, który podwyższył stan spotkania na 3:0. Po przerwie kibice jeszcze nie zdążyli zasiąść na swoich miejscach, a golkiper rywali już musiał wyjmować piłkę z siatki.

Tuż po rozpoczęciu gry w “szesnastkę” zacentrował Krystian Ładyga, jego zagranie wykończył – po raz kolejny w tym dniu – Dominik Brewczyński. Na kolejne gole miejscowych nie było trzeba długo czekać.

Była 51 minuta gdy w polu karnym faulowany był Szczepan Hyży. Rozjemca nie miał żadnych wątpliwości i od razu wskazał na “punkt karny”. Piłkę na 11 metrze ustawił Arkadiusz Dudek, po którego strzale piłka znów zatrzepotała w siatce. Na kwadrans przed końcem zawodów znów w obrębie pola karnego faulowany był Szczepan Hyży.

Niestety w tym wypadku ziścił się stary piłkarski przesąd, że poszkodowany nie powinien wykonywać stałego fragmentu, ponieważ piłka po “jedenastce” Szczepana poleciała wysoka ponad bramkę Herdzika.

Już w przyszłym tygodniu czas na prawdziwy, lokalny klasyk. W niedzielę 31 Października pierwsza drużyna biało-niebieskich w “derbach Łodzi” zmierzy się z drużyną Gdovii Gdów. Początek spotkania o godzinie 15:00 na stadionie w Gdowie.

Keeza Klasa Okręgowa (Kraków III) 23.10.2021
Raba Dobczyce – Nadwiślanka Nowe Brzesko 5:0 (3:0)
Hyży 18′, Brewczyński 37′, 47′, Dudek 41′, 52′ (k)

Sędziował: Bartosz Pawlik (KS Myślenice)
Żółte kartki: Hyży – Wiącek, Lyvka

Raba: Grandys – R. Zborowski (68. M.Ziemianin), Ł. Ziemianin, Kubiński, Ładyga, Kabaja (70. Brytan), M.Zborowski, Brewczyński (78. Stasiak), Dudek, Ptak (63. Krawczyk), Hyży.
Nadwiślanka: Herdzik – Chojka, Lyvka, Przybył, Komenda, Niciarz (59. Zachwieja), Wiącek, Wysokiński, Zawora, K. Waryłkiewicz, M. Waryłkiewicz (68. Siudak)