Przejdź do treści

Seniorzy: Zwycięstwo wywalczone w końcówce

W sobotę na obiekcie przy ul. Podgórskiej pierwsza drużyna KS Raba podejmowała walczący o ligowy byt zespół Górnika Wieliczka.

Gracze z Wieliczki mocno weszli w ten mecz i już w 10 minucie objęli prowadzenie. “Górnicy” wywalczyli sobie rzut wolny w okolicach 18 metra, a wykonujący stały fragment Jędrzej Pawelec zaskoczył golkipera biało-niebieskich strzałem po ziemi.

Gospodarzom udało się wyrównać stan meczu jeszcze przed przerwą. Przed dogodną okazją w polu karnym graczy z Wieliczki stanął napastnik miejscowych Szczepan Hyży. Szczepan nie wahając się ani chwili uderzył na bramkę i zdobył pierwszą tego dnia bramkę dla podopiecznych trenera Turczy.

Drugie 45 minut od początku trzymało kibiców obu zespołów w napięciu. Lepsi okazali się być gracze z nad Raby, którzy pod koniec pierwszego kwadransa objęli prowadzenie. Jeden z zawodników Raby uderzył na bramkę – po drodze futbolówkę za siebie zagrał jeszcze próbujący nieudolnie interweniować defensor Górnika, a tam już czekał na nią Krystian Kubiński, który trafiając do siatki zanotował swoje pierwsze trafienie w biało-niebieskich barwach.

Ostatnie 10 minut to już prawdziwy, piłkarski rollercoaster. Najpierw goście wyrównali stan meczu po trafieniu Mateusza Wilka, a już chwilę później ten sam zawodnik osłabił swój zespół “łapiąc” drugą żółtą kartkę. W ostatniej minucie spotkania szalę zwycięstwa na korzyść miejscowych przechylił Arkadiusz Dudek, który pięknym uderzeniem pokonał strzegącego bramki rywali Kacpra Migrałę.

Już za tydzień podopiecznych trenera Turczy czeka wyjazd do Nowego Brzeska. Biało-niebiescy w niedzielę 5 czerwca o g. 17:00 zmierzą się z tamtejszą Nadwiślanką.