Przejdź do treści

Tradycji stało się zadość, czyli wigilijne granie seniorów!

W samo wigilijne południe na murawie dobczyckiego orlika pojawili się zawodnicy oraz sztab szkoleniowy pierwszej drużyny biało-niebieskich. Wszystko po to by – tradycyjnie już – spotkać się na corocznej grze wewnętrznej i wigilii klubowej.

Historia wigilijnej “gierki” sięga aż 1987 roku kiedy to ówczesny trener – pan Krzysztof Czyż mając na uwadze integrację zespołu zapoczątkował zwyczaj piłkarskich zmagań pierwszej drużyny. Zwyczaj ten przetrwał aż po dziś dzień, gdyż tegoroczna wigilia była już 34 z kolei uczczoną przez biało-niebieskich w ten jakże piłkarski sposób.

Poza wspomnianymi już zawodnikami pierwszego zespołu swoje umiejętności na orlikowej murawie zaprezentowali także zasłużeni dla Klubu Sportowego Raba zawodnicy tacy jak: Janusz Krawczyk, Paweł Mróz, Krzysztof Budyn, Paweł Ładyga czy Piotr Godula. Na orliku przy ul. Parkowej spotkać było można również występującego do niedawna w biało-niebieskiej koszulce Kamila Ładygę, który dziś z powodzeniem reprezentuje barwy III-ligowej Wisłoki Dębica.

Po zakończeniu boiskowej rywalizacji licznie zgromadzeni zawodnicy przenieśli się do klubowego budynku, gdzie mieli okazję złożyć sobie świąteczne życzenia i usiąść przy wigilijnym stole w towarzystwie kolegów z drużyny.