Przejdź do treści

Trampkarze I i II: Bramkowe łowy – gol niemal z połowy!

Swoje kolejne ligowe pojedynki mają za sobą zespoły Raby i Raby II. Oba spotkania rozegrane zostały na obiekcie przy Podgórskiej i w obu było emocji całe mnóstwo.

Pierwszy zespół w ramach I-ligowych bojów, mierzył się z Górnikiem Wieliczka. Piłkarze Raby prowadzenie objęli w 26 min zawodów po tym jak piłkę dośrodkowaną w pole karne przez Eryka Gawina, do własnej bramki wbił obrońca Górnika.

Później jednak kiks przytrafił się defensywie Raby z czego przyjezdni skorzystali bez wahania.

Kiedy w 60 min ekipa Górnika objęła prowadzenie wydawało się że o komplet punktów będzie bardzo trudno. Na szczęście jednak miejscowi w porę się otrząsnęli i szybko doprowadzili do wyrównania po golu Jakuba Hałatka.

Pięć minut przed końcem o losach meczu zadecydował kapitan Raby, Maksymilian Wałek. Środkowy defensor, chcąc wyekspediować futbolówkę jak najdalej od swojej bramki, wpakował ją do siatki rywala – strzałem niemal z połowy boiska! Radości po tym golu i końcowym gwizdku arbitra nie było końca.

Zobacz decydującego gola Maksymiliana Wałka – Kliknij w poniższy obrazek.

I-liga Trampkarzy, 25.09.2021 –
Raba Dobczyce – Górnik Wieliczka 3:2 (1:1)
gole: Jakub Hałatek, Maksymilian Wałek, samobójcza

Raba: K.Zbrożek – A.Murzyn, Wałek, Kobiałka, Sewiło, Spytek, Jasek, Chramiec, Hałatek, Baran, Gawin oraz Choroba, Stasik, Szot, Filutowski.

Mniej powodów do radości mieli gracze “dwójek” którzy ulegli Iskrze Głogoczów aż 7:11! Co ciekawe gracze Raby II w 20 min prowadzili 4:1 i nic nie wskazywało na taki przebieg pojedynku.

Niestety jednak masa błędów w defensywie i niebywała skuteczność napastnika Iskry, sprawiły że to przyjezdni zainkasowali komplet punktów.

Na listę strzelców w tych zawodach wpisali się: Filutowski (x3) oraz po dwa razy Szot i Sewiło.

III-Liga Trampkarzy, gr.1, 21.09.2021
Raba II Dobczyce – Iskra Głogoczów 7:11 (4:6)
gole: Filutowski x3, Szot x2, Sewiło x2

Raba II: F.Zbrożek – Pabijan, Stasik, Łaciak, Cygan, Szot, Dudzik, Jamborski, Sewiło, Owczarek, Filutowski oraz Choroba, G.Murzyn.