Przejdź do treści

Trampkarze I i II: Ligowa rywalizacja na finiszu

Kończą się już powoli rozgrywki ligowe w kat. Trampkarzy. Nasze dwie drużyny w tej kategorii rozegrały w ostatnich dniach trzy mecze – dwa domowe i jeden wyjazdowy.

Pojedynek w delegacji rozgrywała w niedzielę “jedynka”. Podopieczni Piotra Żuka rywalizowali w Niegowici z tamtejszą ekipą Zielonych. Mecz zaczął się od sensacyjnego prowadzenia miejscowych, lecz później z upływem minut, Raba zdecydowanie dyktowała warunki gry.

Po 40 min gry był jednak remis 1:1. Goście w tym czasie zmarnowali aż dwa rzuty karne (Gawin i Wałek). Wałek jednak trafił do siatki w 30min z wolnego i doprowadził do wyrównania.

Druga połowa to już strzeleckie popisy gości z Dobczyc i gole: Wałka, Hałatka, Kowalika i Chramca.

I-liga Okręgowa, 24.10.2021 –
Zieloni Niegowić – Raba Dobczyce 1:6 (1:1)
gole: Maksymilian Wałek 30, 46, Jakub Hałatek 50, 56, Piotr Kowalik 62, Michał Chramiec 68

Raba: K.Zbrożek – Szot, Wałek, Stasik, Dudzik, Kowalik, Spytek, Jasek, Murzyn, Baran, Gawin oraz F.Zbrożek, Chramiec, Hałatek, Skoczylas, Kobiałka, Filutowski, Sewiło.

Środowe, zaległe spotkanie z Dalinem zaczęło się wyśmienicie dla miejscowych. Futbolówkę do siatki już w 5 min wbił Eryk Gawin. Jeszcze przed zejściem do szatni dobrą grę gospodarze udokumentowali dwoma bramkami: Wałka i Chramca.

Drugie 40 min to również wartościowa gra Raby i kolejne dwa gole. Ich autorem był “dobczycki wieżowiec”, Dawid Baran. Rosły napastnik dwukrotnie popisał się celnymi trafieniami – przez co jego koledzy mogli fetować efektowną wygraną.

I-liga Okręgowa, 27.10.2021 –
Raba Dobczyce – Dalin Myślenice 5:1 (3:0)
gole: Dawid Baran 42, 79, Eryk Gawin 5, Maksymilian Wałek 12, Michał Chramiec 26.

Raba: K.Zbrożek – Szot, Wałek, Kobiałka, Murzyn, Jasek, Kowalik, Spytek, Hałatek, Chramiec, Gawin oraz Choroba, Baran, Dudzik, Sewiło, Filutowski.

Derbowa rywalizacja trampkarskich “dwójek” z Dziecanovią zakończyła się remisem 3:3. Ekipa Raby prowadziła już 2:0 w 15 min (dwa razy trafiał Artur Sewiło), lecz rywale zdołali odrobić straty.

W drugiej połowie miejscowi mieli sporo okazji na gole ale wykorzystali tylko jedną – na listę strzelców wpisał się Paweł Dudzik. Wygrana była blisko, lecz goście 3 min przed końcem doprowadzili do remisu..

III-Liga Okręgowa, 26.10.2021 –
Raba II Dobczyce – Dziecanovia Dziekanowice 3:3 (2:1)
gole: Artur Sewiło x2, Paweł Dudzik

Raba II: F.Zbrożek – Skoczylas, Stasik, Krasek, Nowak, Jamborski, Mazur, Kabaja, Dudzik, Żaba, Sewiło oraz Pabijan, G.Murzyn, Iwańska, Misior, Jelonek.