Przejdź do treści

Trampkarze I: Zwycięstwo z Piaskami i ładnymi golami

W niedzielne popołudnie pierwszy zespół Raby pojedynkował się na wyjeździe z drużyną Orła Piaski Wielkie.

Miejscowi w 9 min objęli prowadzenie po błędzie defensywy Raby z czego skrzętnie skorzystał napastnik Orła. Na szczęście podopieczni trenera Piotra Żuka szybko wrócili do gry.

W 18 min na strzał “z pierwszej piłki” zdecydował się Paweł Dudzik. Futbolówka po strzale “Pafki” efektownie zameldowała się pod poprzeczką bramki gospodarzy. Przed przerwą zespół z Dobczyc objął nawet prowadzenie!

Faulowany w polu karnym był Dawid Stasik i arbiter bez wahania zarządził rzut karny. Z 11 metrów pewnie gola zdobył kapitan, Adam Murzyn.

Początek drugiej części gry to kolejna bramka dla drużyny z Dobczyc. Tym razem świetnie w odbiorze popracował Ogiela i zagrał futbolówkę do Gawina. Ten bez zastanowienia “kropnął” w dalszy róg i było 1:3.

Końcówka zawodów była emocjonująca bowiem miejscowi złapali kontakt za sprawą gola z rzutu karnego. Szybko jednak zapał graczy Orła ostudził Eryk Gawin. Napastnik Raby zdobył czwartego gola dla naszej drużyny bezpośrednio z rzutu rożnego (!) zupełnie zaskakując bramkarza drużyny z Piasków.

Liga Okręgowa Trampkarzy, 30.10.2022
Orzeł Piaski Wielkie – Raba Dobczyce 2:4 (1:2)
gole: Eryk Gawin x2, Paweł Dudzik, Adam Murzyn (k)

Sędziował: Janusz Korzeniak (KS Kraków)
żółte kartki (R): Gawin, Murzyn.

Raba: Zbrożek – Stasik, Serafin, Wnuk, Murzyn, Szot, Suder, Dudzik, Derevianko, Ogiela, Gawin oraz Żaba, Żuk, Sewiło, Filutowski, Jaworski, Jamborski, Leśniak.