Przejdź do treści

Trampkarze II: W Mogilanach świętowali awans!

W zaległym meczu 6.kolejki II-ligi Trampkarzy ekipa Raby II zremisowała na wyjeździe z Tiger Hearts Mogilany 2:2 (0:0) i zapewniła sobie 1.miejsce w ligowej tabeli.

Rozgrywane w niedzielne popołudnie spotkanie było emocjonującym i ciekawym widowiskiem. Oba zespoły próbowały akcji w ofensywie ale długo nie mógł paść żaden gol.

W pierwszych 40 min arbiter nie wskazał na środek ani raz, stąd też bezbramkowym remisem zakończyła się pierwsza połowa.

Początek drugiej części gry był już udany dla gości z Dobczyc. Podopieczni trenera Piotra Żuka pięć minut po zmianie stron objęli prowadzenie a z gola cieszył się Miłosz Filutowski który precyzyjnym strzałem pokonał golkipera Mogilan.

Kilka chwil później rozjemca zarządził rzut karny dla gospodarzy, po tym jak ręką w polu karnym zagrał jeden z obrońców Raby. Szybko zrobiło się 1:1. W kolejnych minutach znów oba zespoły kreowały akcje ale górą byli bramkarze.

Wreszcie w 68 min dobre podanie Tomasza Mroza wykorzystał Filutowski i ekipa Raby objęła prowadzenie. Miejscowi do końca walczyli i niemal w ostatniej akcji uratowali remis. Za faul w polu karnym sędzia po raz drugi wskazał na “wapno” i gracz miejscowych pewnie posłał piłkę do sieci.

Ostatecznie mecz zakończył się remisem 2:2 dzięki któremu zespół Raby II Dobczyce zapewnił sobie 1.miejsce w tabeli II-ligi i uzyskał awans do wyższej klasy rozgrywkowej.

II-liga Okręgowa Trampkarzy, 13.11.2022
LKS Tiger Hearts Mogilany – Raba II Dobczyce 2:2 (0:0)
gole: Miłosz Filutowski 45′ 68

żółta kartka: Ogiela
Raba II: Żaba – Jaworski, Jamborski, Wnuk, Serafin, Żuk, Mikłaszewski, Mróz, Ogiela, Leśniak, Filutowski oraz Firek, Biletskyi, Piech, Skoczylas, Surówka, Pabijan.

Oni wywalczyli awans: Adam Mikłaszewski, Adam Murzyn, Adrian Niedziela, Adrian Żuk, Bartosz Jamborski (kapitan drużyny), Dawid Żaba, Eryk Gawin, Igor Pabijan, Jakub Kozielec, Maksym Biletskyi, Kamil Siwek, Jakub Surówka, Mateusz Firek, Mateusz Jaworski, Mateusz Molendys, Miłosz Filutowski, Oliver Ogiela, Patryk Kramarz, Piotr Stós, Rafał Leśniak, Ryszard Wnuk, Szymon Skoczylas, Tomasz Mróz, Tomasz Serafin, Weronika Piech.

Trener drużyny: Piotr Żuk.