Przejdź do treści

Trampkarze/Młodziki: Zmienne szczęście w ostatnim akcencie

W minioną niedzielę swoje ostatnie mecze w jesiennej części sezonu rozegrali chłopcy z kat. Młodzików i Trampkarzy.

Starszy zespół, złożony z graczy z r.2007 i 2008 rywalizował w Wieliczce z tamtejszym Górnikiem. Podopieczni trenera Piotra Żuka ulegli miejscowym 2:3.

Do przerwy goli nie było – wszystkie padły natomiast po przerwie. Najpierw wieliczanie objęli prowadzenie po rzucie karnym. Parę chwil później wykorzystali kontrę i było 2:0.

Nadzieję na korzystny rezultat wlał Eryk Gawin, który strzałem w dalszy słupek pokonał bramkarza. Niestety gospodarze znów odpowiedzieli golem i wrócili na dwubramkowe prowadzenie.

Dziesięć minut przed końcem drugą bramką dla Raby zdobył Maksymilian Wałek – celnie strzelając głową po rzucie rożnym. Zaraz potem kapitan Raby mógł mieć kolejnego gola ale jego mocne uderzenie zatrzymało się na poprzeczce.

Koniec końców ekipa Raby przegrała te zawody, lecz mimo to zakończyła rundę jesienną na 2.miejscu w ligowej tabeli – zapewniając sobie udział w wiosennej tzw. Ekstralidze.

I-liga Okręgowa Trampkarzy, 07.11.2021-
Górnik Wieliczka – Raba Dobczyce 3:2 (0:0)
gole: Eryk Gawin, Maksymilian Wałek

Raba: K.Zbrożek – Szot, Murzyn, Kobiałka, Dudzik, Wałek, Jasek, Sewiło, Filutowski, Gawin, Baran oraz Choroba, Chramiec, Stasik, Skoczylas.

Przy Podgórskiej natomiast ostatnią serię gier toczyli chłopcy z r.2009 i 2010. Ekipa prowadzona przez trenera Grzegorza Turczę rywalizowała z Wiarusami Igołomia.

Spotkanie od początku przebiegało pod dyktando biało-niebieskich lecz impas strzelecki trwał długie minuty. Wreszcie tuż przed przerwą okazję na gola wykorzystał Ogiela i było 1:0.

Po przerwie goście zaliczyli nieliczny wypad pod bramkę Raby i błysnęli skutecznością, zdobywając gola na 1:1. Ostatecznie jednak – dzięki trafieniu Tomasza Mroza – młodziki Raby triumfowały 2:1.

Ekipa z Dobczyc piłkarską jesień w I-lidze zakończyła na 4.miejscu również – tak jak Trampkarze, kwalifikując się do tzw wiosennej Ekstraligi.

I-liga Okręgowa Młodzików, 07.11.2021 –
Raba Dobczyce – Wiarusy Igołomia 2:1 (1:0)
gole: Oliver Ogiela i Tomasz Mróz

Raba: Molendys – Krasek, Łatas, Wnuk, Serafin, Surówka, Żuk, Mróz, Ogiela oraz Jaworski, Majka, P.Nowak, Leśniak, A.Nowak, Stós.