Przejdź do treści

Trampkarze: Piłkarskie zmagania w Podhale Cup (foto)

Integracja drużyny, udany czas relaksu w Szaflarskich Termach, a także głównie – przede wszystkim wartościowe występy na piłkarskim boisku.

Tak w skrócie można podsumować trzydniową wyprawę Trampkarzy Starszych do Rabki na turniej Podhale Cup. Wszystko zaczęło się w piątkowy wieczór, kiedy to ekipa z Podgórskiej udała się do hotelu Willa Ela.

Terminarz gier I-fazy turnieju zakładał, że biało-niebiescy swój premierowy mecz mają rozegrać dopiero w sobotę, późnym popołudniem. Stąd też sobotnie, wczesne przedpołudnie zespół spędził korzystając z Term w Szaflarach.

Wodny relaks podziałał niezwykle efektownie! Pierwszy mecz turnieju podopieczni trenera Piotra Żuka zagrali wyśmienity – pokonując na “dzień dobry” albo raczej “dobry wieczór”, Limanovię Limanowa 2:1. Kolejną rywalizację, z Wisłą tą z Czarnego Dunajca, Raba zakończyła remisowo.

Mecz nr.3 to pewna wygrana z wielickim Górnikiem 2:0. Następnie na drodze chłopców z Raby pojawiła się ekipa Zyndrama Łącko, która wszystkie swoje wcześniejsze mecze wygrała. W potyczce z naszą drużyną zaznała jednak porażki, bowiem gracze Raby zagrali iście popisowe zawody w ofensywie!

Ostatni mecz sobotni – kończony kilkanaście minut po godzinie 21:00 – był już nieco słabszy w wykonaniu Raby i to rywale z Włoszczowej cieszyli się z wygranej.

Mimo porażki w ostatniej serii gier Raba, zajmując 2.miejsce w gr.B, uzyskała kwalifikacje do tzw. grupy mistrzowskiej. Rywalizacja najlepszych zaczęła się już w niedzielę, kilka minut po g. 8:00 i to ewidentnie odbiło się na grze Raby.

Krótki okres regeneracji, po niezwykle wyczerpującej sobocie, dał się mocno we znaki bowiem w niedzielę gra Raby nie była już tak widowiskowa jak dzień wcześniej. Rywale, z którymi przyszł mierzyć się tego dnia, zapewne byli w zasięgu podopiecznych trenera Żuka ale totalnie gra się nie kleiła i zwyczajnie “nie było z czego dać”…

Ostatecznie zespół Raby zakończył cały turniej na dobrej, piątej pozycji w klasyfikacji. Najlepszą ekipą okazała się być drużyna Champions Warszawa.

Po zakończeniu piłkarskich bojów w gr. mistrzowskiej, pamiątkowe trofeum i medale odebrał z rąk organizatorów nowy kapitan Raby, Karol Spytek.

Zespół Raby grał w składzie: K.Zbrożek, Choroba – Szot, Jasek, Spytek, Kobiałka, Hałatek, Kowalik, Chramiec, Murzyn, Gawin, Baran, Filutowski, Sewiło, Dudzik, Stasik.

Wyniki poszczególnych meczów:

Raba Dobczyce – Limanovia Limanowa 2:1 (gole: Murzyn, Gawin)

Wisła Czarny Dunajec – Raba Dobczyce 1:1 (gol: Chramiec)

Raba Dobczyce – Górnik Wieliczka 2:0 (gole: Chramiec, Baran)

Zyndram Łącko – Raba Dobczyce 0:3 (gole: Hałatek, Baran, Filutowski)

Raba Dobczyce – Deko Włoszczowa 0:1

Raba Dobczyce – SF Champions Warszawa 1:8 (gol: Baran)

LUKAM Skoczów – Raba Dobczyce 5:0

Raba Dobczyce – MKS Kluczbork 0:2