Przejdź do treści

Trampkarze: Raba drugi rok z rzędu z Mistrzostwem Podokręgu!

W niedzielę na hali RCOS Dobczyce rozegrano finałowy turniej o Halowe Mistrzostwo Podokręgu Myślenice. Na starcie zawodów zameldowało się 6 ekip wyłonionych w drodze eliminacji.

Walka o prymat halowy w Podokręgu przebiegła w systemie gry “każdy z każdym”. Zespół z Dobczyc zmagania zaczął od efektownej wygranej nad ekipą z Tokarni, a dość powiedzieć że biało-niebiescy pierwszego gola turnieju zdobyli już w 13 sekundzie gry. Jak się później okazało był to iście szczęśliwy początek!

Kolejne spotkania dla podopiecznych trenera Piotra Żuka nie były łatwe ale dobrze operujący tego dnia duet: Gawin – Chramiec raz po raz rozmontowywali defensywy rywali. Swoje zrobiła również defensywa – tym razem na czele z bramkarzem – Dawidem Żabą. Sprawa mistrzostwa wyjaśniła się dla drużyny z Dobczyc po czwartej serii gier, kiedy to Raba pokonała Gościbię Sułkowice 4:2.

Ostatni mecz był dla drużyny Raby zupełnie nieudany i rywale z myślenickiego Orła pewnie to wykorzystali, pokonując “nowych/starych” halowych mistrzów Podokręgu.

Podczas zakończenia turnieju statuetkę dla króla strzelców odebrał zawodnik Raby, Michał Chramiec, który na swoje konto zapisał pięć goli.

Końcowa klasyfikacja turnieju:

  1. Raba Dobczyce 12 pkt 16:8
  2. Gościbia Sułkowice 12 pkt 12:5
  3. Orzeł Myślenice 9 pkt 12:8
  4. Dalin Myślenice 7 pkt 8:8
  5. Hejnał Krzyszkowice 4 pkt 5:9
  6. FA Tokarnia 1 pkt 1:16

Wyniki meczów:

Raba – FA Tokarnia 5:0
gole: Dudzik, Sewiło, Gawin, Filutowski, Szot

Hejnał Krzyszkowice – Raba 1:3
gole: Gawin x2, Chramiec

Raba – Gościbia Sułkowice 4:2
gole: Gawin, Chramiec, Sewiło, Szot

Raba – Dalin Myślenice 3:1
gole: Murzyn, Chramiec x2

Orzeł Myślenice – Raba 4:1
gol: Chramiec

Raba: Dawid Żaba – Paweł Dudzik, Adam Murzyn, Eryk Gawin, Michał Chramiec, Przemysław Suder, Szymon Szot, Dawid Stasik, Artur Sewiło, Miłosz Filutowski. Trener: Piotr Żuk