Przejdź do treści

Trampkarze: Skuteczność Eryka rezultat zamyka

W meczu 1.kolejki I-ligi Okręgowej Trampkarzy, ekipa Raby pokonała w Myślenicach zespół miejscowego Orła 6:4. Klasą dla siebie w tych zawodach był napastnik dobczyckiej drużyny, Eryk Gawin, który zdobył aż 4 gole! Dwie z nich – zdobyte głową w pierwszej połowie – były przecudnej urody!

Strzelanie w nowym sezonie zainaugurował wspomniany Gawin w 12 min. Wykorzystał on błąd defensywy Orła i bez problemów wbił piłkę do siatki. Miejscowi do remisu doprowadzili w 27 min po składnej akcji całej drużyny. Ich radość nie trwała jednak długo, bowiem w 29 min Gawin popisał się fenomenalną główką po centrze Jakuba Hałatka.

Dosłownie 180 sekund później znów do siatki trafił Gawin! Po raz drugi tego dnia, Eryk golkipera Orła pokonał wyśmienitym strzałem głową! Jeszcze przed przerwą na 1:4 trafił nowy kapitan Raby, Maksymilian Wałek. Defensor huknął z dystansu na tyle mocno, że futbolówka odbiła się jeszcze rykoszetem od jednego z graczy i wylądowała w sieci.

Na początku drugiej połowie miejscowi wrócili do gry, dzięki bramce z rzutu karnego. Przewagę Raby zaraz potem powiększył Filip Jasek – trafiając idealnie pod poprzeczkę! Kolejne minuty to błędy gości skrzętnie wykorzystane przez Orłowców, co dało im nadzieję na korzystny rezultat. Ostatecznie wynik zawodów ustalił w 62 min Gawin, trafiając z najbliższej odległości do bramki Orła.