Przejdź do treści

Trampkarze: Towarzysko z Cracovią na koniec roku

Wyjazdowym meczem sparingowym w ośrodku Cracovia Training Center w Rącznej, ekipa Trampkarzy Raby zakończyła zmagania w roku 2021.

Bardzo udana runda jesienna, w wykonaniu podopiecznych trenera Piotra Żuka, sprawiła że zawodnicy Raby zostali zauważeni przez skautów m.in krakowskich Klubów co zaowocowało zaproszeniami na testy.

I tak: kapitan drużyny, Maksymilian Wałek sprawdzany był w Cracovii i Wiśle Kraków, a trójka graczy z r.2008 Adam Murzyn, Eryk Gawin i Michał Chramiec dostała szansę pokazania się na testach w ekipie Białej Gwiazdy.

Cała w.w czwórka zagrała już jednak razem w sparingu Raby z Cracovią. Spotkanie to wyśmienicie zaczęli goście z Dobczyc, którzy już po 120… sekundach gry objęli prowadzenie!

Wówczas to do siatki Pasów – co prawda “na raty” ale skutecznie – trafił Dawid Baran. W kolejnych minutach nieco więcej z gry mieli miejscowi i to oni w 24 min zdobyli gola wyrównującego.

Remis utrzymał się do przerwy a po zmianie stron gospodarze w 46 min objęli prowadzenie. Dosłownie kilka chwil później znów mógł być remis lecz uderzenie Samuela Owczarka trafiło w poprzeczkę.

Niestety niewykorzystana okazja szybko się zemściła i 4 min później było już 3:1. Kolejne fragmenty gry to ciekawa rywalizacja obu ekip! Blisko swojego gola był Jakub Hałatek ale i jemu tego dnia szczęście nie dopisało.

W końcowych minutach ekipa Pasów trafiła jeszcze czwartego gola i ostatecznie zamknęła rywalizację tego dnia. Mimo porażki ekipa trenera Piotra Żuka rozegrała dobre zawody z wymagającym przeciwnikiem.

Mecz sparingowy, Rączna
Cracovia II Kraków – Raba Dobczyce 4:1 (1:1)
gol: Dawid Baran 2′

Raba: K.Zbrożek – Kobiałka, Wałek, Murzyn, Jasek, Spytek, Chramiec, Hałatek, Kowalik, Gawin, Baran oraz Choroba, Stasik, Owczarek, Filutowski, Dudzik.