Przejdź do treści

Transfery: Bartłomiej Masełko definitywnie pozyskany przez Garbarnię Kraków!

Kolejny wychowanek naszego Klubu zmienia barwy klubowe w letnim okienku transferowym. Krakowska Garbarnia zdecydowała się bowiem pozyskać definitywnie zawodnika juniorów Raby, Bartłomieja Masełko, który przez ostatnie pół roku był z klubu z Dobczyc wypożyczony właśnie do ekipy Brązowych.

17-letni wychowanek Raby, przeszedł wszystkie szczeble piłkarskiej drabinki – występując i co ważne – strzelając bramki – w każdej kategorii wiekowej. Ofensywnie usposobiony zawodnik, jesienią ubiegłego roku głównie występował w juniorach ale też zadebiutował w seniorskiej Rabie (w meczu z Błękitnymi Bodzanów) i od razu zaliczył pierwszą asystę a także premierową bramkę!

Zimą 2021 roku Bartek odbył kilkunastodniowe testy w Garbarni Kraków, gdzie ostatecznie przekonał do siebie sztab szkoleniowy Brązowych i trafił na półroczne wypożyczenie. Podczas pobytu przy Rydlówce Masełko występował w ekipie Juniorów Garbarni, która rywalizowała na boiskach Makroregionalnej Ligi U-19. 

Po zakończeniu wypożyczenia Bartek na krótko pojawił się przy Podgórskiej, by zaraz znów wrócić do Krakowa. KS Raba i RKS Garbarnia porozumiały się w kwestii formalnej i Masełko stał się definitywnie graczem Garbarni.

Zarząd Klubu Sportowego Raba, serdecznie dziękuje Bartkowi za dotychczasowe występy w biało-niebieskiej koszulce i życzy powodzenia w barwach Garbarni!

fot. główne/Garbarniakraków.pl