Przejdź do treści

Zamienia Rabę na Cracovię – Maksymilian Wałek zawodnikiem Pasów!

Dotychczasowy kapitan drużyny Trampkarzy Raby, Maksymilian Wałek (r.2007) zmienia barwy Klubowe. Do 30 czerwca będzie zawodnikiem Cracovii Kraków U-15, która występuje w rozgrywkach Centralnej Ligi Trampkarzy!

Maks do naszego Klubu przybył latem 2017 roku z Grodziska Raciechowice. Będąc czołową postacią zespołu Orlików, znacząco przysłużył się do sukcesu tej ekipy w Międzynarodowym Turnieju U-11 Champions Cup w niemieckim Versmold.

Następnie, już w drużynie Młodzików czy też Trampkarzy był graczem którego cechowała niezwykła waleczność a także świetna gra głową, dzięki czemu zdobywał gole m.in po rzutach rożnych czy wolnych.

Jesienią minionego już roku, będąc kapitanem Trampkarzy Raby, Wałek był prawdziwym liderem zespołu, co udowadniał w wielu meczach. Wyśmienita postawa Maksa została dostrzeżona przez skautów kilku Klubów z Małopolski ale i też selekcjonerów kadry Krakowa, gdzie również znalazło się miejsce dla zawodnika Raby.

Po zakończeniu piłkarskiej jesieni otrzymał on zaproszenie na testy do Cracovii, Wisły, Garbarni czy też Podhala Nowy Targ.

Ostatecznie Maks, po ponad miesięcznym – testowym pobycie w ekipie Pasów, zdecydował się na przejście do tej drużyny, która już za parę dni zacznie piłkarską wiosnę w CLJ U-15 meczem ze Stalą Rzeszów!

Formalnie, Wałek został wypożyczony do końca obecnego sezonu do drużyny Cracovii. Klub z ul. Kałuży zastrzegł sobie również prawo pierwszeństwa w kwestii ewentualnego, późniejszego transferu.

Maksowi serdecznie gratulujemy awansu na najwyższy, centralny szczebel rozgrywek w swoim roczniku i życzymy powodzenia w biało-czerwonej koszulce!