Przejdź do treści

Zmarł Władysław Szybowski – były zawodnik KS Raba sekcji zapaśniczej

Kilkanaście dni temu, w wieku 66 lat, zmarł Władysław Szybowski. Był zawodnikiem KS Raba sekcji zapasów w latach 1969 -1974. Będąc zawodnikiem Raby zdobył tytuł mistrza Polski juniorów, wicemistrza Spartakiady Młodzieży, kilkukrotnie był mistrzem województwa juniorów i seniorów.

Następnie przeszedł do Wisłoki Dębica gdzie był wicemistrzem Polski i dwukrotnie brązowym medalistą tych mistrzostw, był też w kadrze narodowej młodzieży i seniorów. W Rabie był członkiem drużyny, która zdobyła 6-te miejsce w drużynowych mistrzostwach Polski.

Legitymując się takimi osiągnięciami, śmiało można można uznać ŚP. Władysława Szybowskiego za najwybitniejszego zawodnika w historii KS Raba sekcji zapaśniczej!

CZEŚĆ JEGO PAMIĘCI!

Tak zmarłego wspomina Ryszard Konieczny, prezes sekcji zapaśniczej Wisłoki Dębica, której pan Władysław był ongiś czasu prezesem: „Z Władkiem trenowaliśmy w klubie jeszcze w latach 70` i 80`. Był zawodnikiem, który przyszedł do Dębicy z Raby Dobczyce. To był taki malutki klub, gdzie on zaczynał trenować zapasy, a że był wyjątkowym zawodnikiem to trafił do Wisłoki Dębica w latach 70`. Odnosił sukcesy, był wielokrotnym medalistą Mistrzostw Polski Seniorów, był nawet w reprezentacji Polski. Po zakończeniu kariery ukończył studia, został inżynierem, później prowadził własną działalność. Przez chwilę był prezesem Klubu Sportowego Wisłoka. Do chwili obecnej mieliśmy z nim kontakt, zawsze przyjeżdżał. Jak organizowaliśmy turnieje, memoriały to zawsze był z nami. Zawsze był obecny, żył tym, co się dzieje w klubie. Był to na pewno dobry człowiek”


źródło: własne/RW/debica.tv