Przejdź do treści

Znamy rywali w Pucharze Polski!

We wtorek 12 lipca br. w siedzibie Podokręgu Piłki Nożnej w Myślenicach rozlosowano drabinkę tegorocznej edycji Pucharu Polski na szczeblu PPN Myślenice, w którym wezmą udział 24 drużyny z terenu całego Podokręgu.

Podopieczni trenera Grzegorza Turczy zmagania w “pucharze tysiąca drużyn” rozpoczną razem z innymi drużynami Klasy Okręgowej od II rundy. W swoim pierwszym meczu w tych rozgrywkach biało-niebiscy zmierzą się ze zwycięzcą meczu pomiędzy A-klasowym Stawem Polanka a B-klasowym Sępem Droginia. Niezależnie od wyniku pierwszego spotkania gracze z nad Raby mecz ten rozegrają na terenie rywala. Jest to spowodowane tym, że zarówno Staw jak i Sęp występują w niższej klasie rozgrywkowej niż pierwsza drużyna KS Raba. Termin rozegrania II rundy przypada na środę 17 Sierpnia.

W przypadku zwycięstwa biało-niebieskich w meczu II rundy w kolejnym etapie rozgrywek podopieczni trenera Turczy na własnym stadionie zmierzą się z beniaminkiem nowopowstałej V Ligi – Karpatami Siepraw. III runda rozegrana zostanie w ostatnich dniach sierpnia.

Biało-niebieski akcent tegorocznych rozgrywek nie kończy się jednak na meczach pierwszej drużyny. PPN Myślenice poinformował, że obiektem bezpośredniej batalii pomiędzy dwiema najlepszym drużynami w finale tych rozgrywek będzie obiekt KS Raba usytuowany przy ul. Podgórskiej! Finał zaplanowano na listopad bieżącego roku.